Vše, co byste měli vědět o královské svatbě princezny Eugenie

/ Redakce

Druhá královská svatba v roce 2018. Po Meghan Markle s princem Harrym se v pátek 12. října 2018 vzali i princezna Eugenie z Yorku a Jack Brooksbank. Svatební obřad se za osobní účasti královny Alžběty II. uskutečnil na hradě Windsor v kapli sv. Jiří.

Bílé šaty a smaragdová tiára

Pro překvapení všech se princezna rozhodla vzít si místo klasického závoje smaragdovou tiáru. Ta byla vyhotovena roku 1919 pro prominentku Margaret Helen Greevile. Dlouhé svatební šaty, které od pohledu působily minimalisticky, v sobě skrývaly mnohem více. Vytvořilo je návrhářské duo Peter Pilotto a Christopher de Vos, se kterými princezna Eugenie úzce spolupracovala. Na bílé róbě byly našité nepatrné motivy irského trojlístku na počest jejího původu z matčiny strany, bodláků, skotské národní květiny, a yorských růží, které symbolizují nynější domov královského páru.

 

Pětipatrový svatební dort

Na bohatě zdobený pětipatrový svatební dost od cukrářky Sophie Cabot byla radost pohledět. Skrýval v sobě čokoládovou a red velvet náplň, přičemž povrch dortu pokrývala bílá poleva. Nechyběly ani patrné kaligrafické monogramy novomanželů E a J. Celý dort byl dozdoben barevným podzimním listím a plody keřů.

 

Významní hosté

Kromě královské rodiny a příbuzných novomanželů přijalo pozvání na svatbu i mnoho významných celebrit. Nechyběla významná britská supermodelka Kate Moss s dcerou Lilou, Naomi Campbell, která přišla v černé róbě od návrhářského dua Ralph & Russo, modelka Cara Delevingne v dokonalém pánském obleku s kloboukem, zpěvačka Ellie Goulding v modré róbě, či herečky Demi Moore a Liv Tyler. I Češi na svatbě zanechali svou stopu. Nutriční specialistka Gabriela Peacock, rozená Báňová, se stará o jídelníček mnoha členů královské rodiny, a stejně jako na svatbě Meghan Markle s princem Harrym nemohla chybět ani zde. Další český host byl chirurg Jan Lehovský, který v roce 2002 provedl operaci Eugeniiny páteře. Podívejte se na všechny perfektní outfity v galerii.