Vůně pozdního léta

/ Redakce

Myslíme si, že každý domov by měl mít svou specifickou vůni. Takovou, která vás naplní radostí, dopřeje vám odpočinek po dlouhém dni nebo vás naladí na rodinné aktivity. Našli jsme několik favoritů, které provoní celé babé léto.

Není nad pravou vůni přírody nebo čerstvě upečeného chleba či bábovky. Mnohdy ale vonné svíčky neplní jen roli vůně, ale dotvářejí i příjemnou atmosféru plápolajícího srdce domova.

Osvědčenou klasikou je voňavý svět Yankee Candle, jejichž svíčky si zamilujete a doslova si na nich vytvoříte závislost. Yankee Candle představuje klasické i sezónní vůně, které se hodí pro různá roční období. Mezi novinky patřící pod období zlatého indiánského léta se můžete těšit například Amber Moon, osvěžující Ginger Dusk a jemně zářivá Honey Glow. Rodina ovocných vůní se rozroste o aroma šťavnatých fíků v novince Wild Fig.

Limitovanou edicí jsou pak svě netradiční vůně Yankee Candle Cranberry Pear, s aroma hrušek s brusinkovým sirupem a Salted Caramel, který mísí vůni páleného cukru a vanilkového karamelu.

Sérii vůní pro domov nabízí i francouzská značka přírodní kosmetiky L`Occitane. Vybrat si můžete z různých variant, které představuje vůně na polštář, voňavá svíčka či bytový parfém. Novinkou jsou voňavé difuzéry. Vybrat si můžete Santalové dřevo, Bílé květy nebo třeba Kandované ovoce.

Bytové vůně najdete i v nabídce české značky Manufaktura a to rovnou v několika podobách. Od 100% esenciálních olejů patřících do aromalampy po vonné sáčky naplněné levandulí. Novinkou je ovocná vůně Vodní Meloun a citrusový Grep & Verbena.

Foto: Archiv značek