Ty nejlepší destinace, kam vyrazit za jógou!

/ Redakce

Milujete jógu a plánujete letní dovolenou nebo prodloužený víkend? Připravili jsme pro vás pár destinací, kde si ji dokonale užijete. Možná budete překvapení!

Indie

Kde jinde bychom měli začít než v Indii, v zemi, kde se samotná jóga zrodila. Chcete-li si dopřát kromě jógy i meditaci a jiné aktivity zaměřené na mentální zdraví a seberozvoj, Indie bude ta správná volba. Záleží na vás, jestli zvolíte cvičení v horách, u moře, nebo v srdci přírody, Indie vám nabízí od každého něco. Navíc jistě oceníte krásnou přírodu, památky a místní gastronomii. Zkuste slavný Bambo Yoga resort na pobřeží ve státu Goa, himalájské středisko Ananda, nebo rodinný komplex u moře s možností surfování SurfandSoul.

Portugalsko

Portugalsko je nejen populárním cílem pro klasické turisty, ale v poslední době i pro milovníky jógy. Nabízí ideální možnost, jak spojit jógu s dalšími sportovními aktivitami (cyklistika, pěší turistika, vodní sporty), poznáváním místní kultury, bohatou gastronomií a s příznivou cenou. I v Portugalsku máte z čeho vybírat. Ať už je to resort Peak Peace ve vnitrozemí, Shamballa Yoga Retreat v blízkosti národního parku Sintra a samotného oceánu, nebo resort Quinta de Calma v populární jihoportugalské oblasti Algarve.

Velká Británie

Destinace vhodná pro zastánce aktivní dovolené a kvalitního wellnesu je jednoznačně Velká Británie. Kdo by nechtěl cvičit jógu na hrabských sídlech, v obklopení přírodou a ve společnosti kvalitních lektorů? Pro milovníky přírody a eko fanoušky doporučujeme resort EcoYoga ve Skotsku v blízkosti jezera Loch Awe. V Severním Yorkshiru zkuste usedlost The Orange Tree a v jihovýchodním Devonu zase pobyt na organické farmě Trill Farm.

Turecko

Čím dál tím populárnějším místem, kam vycestovat za jógou a aktivním odpočinkem, se stalo Turecko, které zaujme každého,, kdo miluje moře, slunce a středozemní kuchyni. Je-li vám to blízké, dejte mu šanci. Pobyt v horách, v olivových hájích, u moře – záleží pouze na vás, co preferujete. Doporučujeme resort Jiva Healing na jižním pobřeží Turecka, cvičení v obklopení olivových hájů, a resort Huzur Vadisi Yoga, ve kterém si navíc můžete dopřát přespání v jurtě.