Vychutnejte si Nespresso v designové skleničce

/ Redakce

Značka Nespresso má dlouholetou tradici v navrhování šálků, které umocňují zážitek z kávy. Nyní přicházejí s novinkou, která potěší všechny milovníky dobré kávy.

Stejně jako u vybraných vín podpoří požitek z jeho buketu i chuti správně zvolená sklenka, i u kávy – obzvlášť v případě jejích exkluzivních druhů – prospěje, vychutnáte-li si ji z dokonale navržené skleničky.

Odborníci společnosti Nespresso důvěrně znají složité vztahy mezi terroirem a odrůdou,  a podle toho také vybírají výjimečná zelená kávová zrnka pro své Grand Cru. Experti z Riedelu zase rozumí komplexní roli, kterou hraje velikost a tvar skleničky při vychutnávání dobrého vína. Společnými silami tak odborníci společností Nespresso v dokonalé harmonii s mistry skláři z Riedelu vytvořili dvě degustační sklenice, aby tak ještě více vynikla esence vybraného kávového terroiru a maximalizoval se požitek z exkluzivní kávy.

Všechny šálky na kávu od společnosti Nespresso jsou zcela záměrně navrženy tak, aby zvyšovaly potěšení z aromat káv Grands Crus. S touto novou skleničkou ovšem Nespresso zašlo o krok dál – celých šestnáct sommeliérů testovalo sklenice z kolekce Reveal, a zkoušky prokázaly, že zážitek z kávy se skutečně dostal na novou úroveň. Sklenička Intense zvýšila celkovou intenzitu vůně a chuti, zatímco sklenička Mild rozvíjela čerstvost, kyselost a lehkost kávy i jemnost aromat. Rovněž vylepšila vnímání hladkosti a sladkosti kávy.

Degustační skleničky kolekce Reveal jsou mistrovskými kousky i co do proporcí. Jejich velikost, výška i šířka byly sladěny tak, aby se co nejlépe uvolňovala aromata a požitek z kávy se dostal na novou úroveň. Kolekce Reveal je dostupná od 27. října v sadě dvou skleniček Intense či Mild od 850 korun.

Foto: Archiv Nespresso