Výlohu jara mají Dior a Blanka Matragi

/ Redakce

Celý měsíc bylo možno hlasovat pro nejhezčí výlohy obchodů zahraničních značek i českých návrhářů a nyní konečně známe vítěze. Titul Výloha jara 2013 získává v kategorii českých návrhářů Blanka Matragi, ostatní módní butiky porazila značka Dior.

Nejen jíme, ale také nakupujeme očima. A, než vejdeme do butiku, musí nás upoutat svojí výlohou. Vzhledem k tomu, jak moc si týmy Parizskaulice.cz a Iconiq.cz uvědomují důležitost visual merchandisingu, rozhodly se započít tradici soutěží o nejkrásnější výlohu. Butiky budou bojovat 4x ročně, a to o titul nejlepší výlohy všech ročních období.

Za námi je zatím první ze čtyř letošních kol – soutěž o Výlohu jara 2013.

Hlasování probíhalo od 15.5.2013 do 15.6.2013 ve dvou kategoriích – Móda a Čeští módní návrháři.

A tady je výsledné pořadí:

Sekce Móda:

1.místo – Dior
2.místo – DUSNI3
3.místo – Fendi

Sekce Čeští módní návrháři:

1.místo –  Blanka Matragi
2.místo –  Beáta Rajská
3.místo – Boheme

„Pojem „window shopping“ se stává ve světě fenoménem posledních let, jde o samostatnou disciplínu a máme velkou radost, že se i u nás v posledních měsících věnuje výlohám ze strany obchodů a značek velká pozornost – i, když, v případě obchodů, které jsou v Pařížské ulici, se jedná ve většině případů o instalace, které vychází z konceptů svých centrál. O to víc pak potěší třeba výsledek multibrand obchodu DUSNI3. Česká móda, respektive lokální módní návrháři (až na pár světlých míst)  zatím se svou prezentací trošku „bojují“. Věřím ale, že je to jen otázka času, kdy si důležitost své prezentace ve výlohách uvědomí a třeba hned v letním kole našeho hlasování se situace zlepší,“ řekl Martin Hošek z Parizskaulice.cz k výsledkům prvního kola.

Výherci z řad hlasujících

Obeznámení s pravidly soutěže vědí, že možnost výhry měli i hlasující. Stačilo si pouze tipnout, kolik lidí bude o Výlohu jara 2013 hlasovat. Nejbližší tipy získaly hodnotné ceny – víkend s autem MINI Paceman, kávovar Nespresso se 100 tabletami a romantickou večeři v restauraci Praha hotelu InterContinental.

Výherci:

MINI na víkend – Jana Kluzská, České Budějovice
Nespresso kávovar – Simona Česaná, Jihlava
Večeře v hotelu InterContinental – Erika Dontová, Praha

Další kolo soutěže bude již v červenci! Co jsme plánovali, to plníme. Vzhledem k tomu, že mají výlohy o titul bojovat 4x do roka, logicky nás tedy čeká další kolo. Tentokrát se bude volit Výloha léta 2013. Soutěž proběhne mezi 15. červencem a 15. srpnem 2013. O dalších podrobnostech vás budeme informovat.