Výstavy, které nesmíte přehlédnout

/ Redakce Foto: Archiv galerií

Monet nebo Manet? Impre-, expre- nebo surre-? Máte v tom někdy zmatek? Nebojte, my občas taky. Ale jaké výstavy vám nemohou uniknout, v tom máme jasno!

„V lásce a umění se nedá opisovat, každý se musí vyjádřit po svém,“ řekl v 19. století francouzský spisovatel Romain Rolland. My pro vás máme tipy na nejlepší právě probíhající výstavy v Praze, kde můžete nalézt rozdílná a originální vyjádření nejen lásky k umění.

Kámen, nůžky, papír, Skála

Díky Národní galerii získala česká výtvarná scéna výstavu nezaměnitelného a všestranného umělce Františka Skály. Díky Františku Skálovi se Valdštenská jízdárna proměnila v několik galerií, muzeí, intimních koutků, ale i společných prostor.

Výstava, skládající se především z realizací z let 2004 – 2017, může možná působit roztroušeně a nekoncepčně, dává však návštěvníkovi prostor pro nahlédnutí do umělcova nitra, odkrývá autorův pohled na svět a vyzývá k bádání. Jelikož je František Skála mimo výtvarného umělce i hudebník a spisovatel, nalezneme zde například originální plastiky hudebních nástrojů, v galerijním obchodě si pak můžete prohlédnout jeho knihy pro děti. Ovšem garantujeme vám, že Skála zaujme svou nespoutanou hravostí všechny bez ohledu na věk!