Vyzkoušejte osvěžující GINTONIC

/ Redakce

Původ samotného ginu pochází z Nizozemska, kde jej profesor medicíny Dr. Fanciscus de La Boie původně vyrobil jako lék na ledvinové potíže. Dnes se gin jako medicína už dávno nepije a jeho lehce nahořklá chuť, která vychází z extraktu jalovce, je oblíbená po celém světě.

Gin s tonikem je příjemně nahořklý osvěžující koktejl. Také on byl původně zamýšlen jako lék, armáda Britské Východoindické společnosti ho používala jako prevenci proti malárii.

Dnes patří tento koktejl mezi nejoblíbenější osvěžující drink, který se perfektně hodí nejen pro letní horká odpoledne a večery, ale zahřeje i při přicházejícím podzimu. V jakém poměru si gin s tonikem namícháte záleží na vás, výborně chutná ledově vychlazený. Klasicky se zdobí citronem, vyzkoušet můžete i variantu s okurkou, která dodá koktejlu i zajímavý design.

6f5feb36bf34582bdbb6a30c95125195

A ještě jednu vychytávku si můžete s tímto drinkem užít. Tonik obsahuje chinin, který světélkuje pod ultrafialovým zářením. Budete-li pít tento koktejl v baru s tímto osvětlením, budete nepřehlédnutelní.

Foto: Pinterest.com