Vyzkoušeli jsme: 3 nejzábavnější beauty aplikace

/ Redakce

Změna je život, jenže dělat změnu jen tak je někdy tak trochu riskantní záležitostí. Díky stylovým beauty aplikacím si ale můžete všechno vyzkoušet předem nanečisto a naostro jít už na jistotu.

Nedávná tropická vedra mě přiměla zůstávat přes den doma v blízkosti větráku a mrazáku plného kostek ledu, a tak jsem měla čas vyzkoušet některé mobilní aplikace a pohrát si alespoň virtuálně se svým zevnějškem.

Screen shot 2015-08-14 at 5.27.13 AMVlasové proměny
Nevím jak vy, ale já si troufnu na vlasovou změnu tak jednou za pět let, nějaký čas mi totiž trvá vychytat správný odstín blond, zrzavé i hnědé, a tak jsem mu pak alespoň pár let věrná. S aplikací Hair Studio nebo Hair Color si ale člověk dokáže hned představit, jestli by mu slušela místo plavé blond například černá nebo dokonce zelená či fialová. Aplikace Hair Color navíc nabízí na vyzkoušení například také brýlové obruby nebo sluneční brýle. Můžete si tak skvěle vyhrát se svým zevnějškem, aniž byste přišli k úhoně.

Jak jsi na tom?
Při prohledávání aplikací jsem narazila na jednu s názvem Visada, do ní vložíte selfíčko a ona vám prozradí, jak na tom váš obličej je. Posoudí pokožku očního okolí i vlasů a navrhne vám, jak na sobě zapracovat. Člověk musí tipy brát trochu s rezervou, zvláště nemá-li nejkvalitnější foťák, ale přeci jen není to tak úplně mimo, co vám aplikace poví.

Screen shot 2015-08-14 at 5.26.51 AMMake-up na zkoušku
Stejně ta jak s vlasy se dá skvěle kouzlit také s líčením. Je hned několik aplikací, které mě v poslední době zaujaly. V první řadě jsou to L’Oreal Makeup Genius, Sephora Pocket Contour nebo Inglot Virtual Makeover, ve kterých si můžete vyzkoušet různé druhy líčení aniž byste strávila celý den u zrcadla. Použité produkty u jednotlivých looků se vám uloží, takže se pak v obchodě při nákupu nespletete a přesně budete vědět, čím se chcete líčit.