Vzácné roztomilosti

/ Redakce

Občas spatří světlo světa zapomenuté věci, které jsou svojí povahou mnohem větším pokladem než kdejaký hmotný předmět současnosti. A přesně jim je věnována nová výstava v Buckinghamském paláci.

250 let, celkem 9 generací královských dětí a nepřeberné množství jejich hraček, dárků, panenek, fotografií ze soukromých archivů či outfitů. Tak přesně na podkladě tohoto tématu se v Buckinghamském paláci v Londýně koná nová výstava všech nejmenších urozených, kteří na tomto místě vyrůstali.

„Vůbec poprvé v historii se lze seznámit s opravdu soukromým majetkem královské rodiny, jejich osobní stránkou, která kontrastuje s oficialitami, jež jsou kolem britské královny zcela běžné“, potvrdila pro server WWD kurátorka výstavy Anna Reynolds.

Kurátorka se také rozhovořila nad úžasnou možností spatřit na vlastní oči pohádkové šaty tehdy šestileté princezny Anne, které nevytvářel žádný královský couturiér, přesto jsou nositelné i v dnešní době.

Pokud tedy plánujete výlet do hlavního města Velké Británie, nenechte si ujít houpací koníky královny Alžběty II. či malého prince George, kterému koníka věnoval americký prezident Barack Obama v roce 2013.

Výstava potrvá do 28. září 2014.

Foto: Pinterest