Vzrůstající popularita e-časopisů

/ Redakce

Donedávna byla představa čtení digitálních knih nebo časopisů značnou utopií. Čas ovšem běží velice rychle, stejně jako lidské nápady a zdokonalující se technika. O slovo se hlásí moderní mobilní telefony, čtečky knih a tablety. A proto si myslím, že by nebylo vůbec od věci se dnes podívat na zoubek módním časopisům, pro které už nemusíte běžet do nejbližší trafiky a bát se, že na vás nezbude nejnovější číslo. Ani je s sebou nebudete vláčet v kabelce. Řeč je totiž o jejich elektronických podobách.

Elektronické časopisy, zkráceně e-časopisy, se stávají každodenními ideálními společníky všech aktivně žijících jedinců a hlavně nadšenců pro nejnovější výstřelky. Existují ve formě jednotlivých portálů nebo si je můžete zakoupit a „listovat“ v nich. Už se nemusíte nudit koukáním z okna v hromadné dopravě, můžete si zkrátit frontu v obchodním domě nebo efektivně vyplnit dlouhý let. Zkrátka dnes můžete mít svůj časopis neustále při sobě, aniž by vás omezovala jeho velikost nebo váha.

Je pochopitelné, že někteří jen s těžkým srdcem upouští od milovaných tištěných časopisů, u kterých mohou překlápět jednotlivé stránky, stavět si z nich doma okrasné komínky a pyšnit se jejich sbírkou ve své výstavní knihovně.

S digitálními časopisy je to zcela jiné a rozhodně si je zamilují nejen ochránci životního prostředí. Nabízí totiž mnohé výhody – nepřekáží, můžete jich mít na jednom místě (rozumějte např. ve svém počítači) desítky, jen tak sami nikdy nezmizí, pokud si je nesmažete. Ani kamarádce neprojde výmluva, že vám je zapomněla vrátit nebo je rozkousal pes. Především ale oceníte jejich cenu, je mnohonásobně nižší, často i nulová a navíc nemusíte při zakoupení předplatného spoléhat na pošťáka. Všem se nám tedy otevírá unikátní příležitost se ráno probouzet a číst si v britském Vogue, obědvat po boku francouzské Elle a usínat při procházení fotografií amerického Glamour.

A právě z těchto důvodů jsme se rozhodli zariskovat a bez existence předchozí tištěné verze vytvořit na internetu místo, které bude zastávat pozici módního časopisu, oplývat aktuálními informacemi ze světa trendů, přinášet podrobnosti a zajímavosti z významných módních událostí a prozradit více  ze světa návrhářů.

Snažíme se být více flexibilní, nabídnout ze dne na den rozhovory či videoklipy, které logicky nemohou být součástí tištěného média. Stejně tak pro vás jednotlivé články archivujeme do mnoha kategorií, abyste měli vše hezky přehledné a mohli se k nim kdykoli zpětně vracet. A právě díky vaší podpoře neusínáme na vavřínech, připravujeme další a další novinky, jsme plní energie a pevně věříme, že společnými silami vytvoříme ideální prostor pro všechny módní milovníky!

Foto: shutterstock.com