We go greenery! Jak nosit na jaře barvu roku?

/ Redakce Foto: Archiv firem; Pinterest

Barevné trendy – občas bývají překvapivé. Letošní „barvou roku”, kterou každoročně vyhlašuje společnost Pantone Inc., je dlouho opomínaná světle zelená. A v jarních kolekcích návrhářů se vyskytovala opravdu hojně. „Greenery“, tedy oficiální název, který v Pantone odstínu zelené přiřkli, lze volně přeložit jako „zeleň“. Dává to smysl – zelená je barvou jara, nových začátků, připomíná čerstvě pučící listy stromů. A je příznačné, že se na oblečení tolik objevuje zrovna v době, kdy se nejvíc mluví o ekologické udržitelnosti oděvů – tedy o zeleném způsobu života. Jak ji zařadit do svého jarního šatníku?

Jako jeden výrazný kousek

Pokud vás zelený trend oslovil, nejjednodušší způsob, jak se jej chopit, je pořídit si v této barvě jeden výrazný kousek. Ten se na jaře, v období, kdy se bez vrstvení neobejdete, bude kombinovat snadno.

Jarní kabátek v jasně zelené barvě je ideální volbou, pokud hledáte něco odvážného. S tím správným přístupem se může snadno stát vaším univerzálním jarním kouskem! Hodí se k jednoduchým oděvům i vzorovaným potiskům.

Kabát, COS, 150€

Kabát, Zara, 1.599 Kč

Parka, Zara, 1.299 Kč

Bomber, H&M, 1.299 Kč

Zeleným halenkám a topům sluší kombinace s méně výraznými kousky, zkuste se vyhnout obligátní černé, která v kombinaci se zelenou působí příliš tvrdě, a sáhněte spíše po neutrálních barvách přírody, jako je béžová, hnědá, písková nebo bílá. „Greenery” vypadá skvěle i ve společnosti dalších pastelových barev, které se s ní překvapivě nijak netlučou. Komplementární barvou zelené je například oblíbená světle růžová!

Romantické šaty k jaru patří. Volány, plisé, dlouhé, rozevláté siluety – letošní kolekce nabízí nespočet možností. Nejlépe vypadají se subtilními doplňky – nenápadné sandálky na podpatku, minikabelka a úsměv jsou vašimi nejsilnějšími zbraněmi. Zelené šaty můžou posloužit jako oděv na zahradní oslavy nebo svatby.

Šaty, Mango, 2.999 Kč

Sukně, COS, 59€

Nebojte se kostýmků a overalů! Tenhle trend nás zatím neopouští a kalhotové kostýmy připomínající pyžama jsou skvělým kompromisem mezi pohodlím a business lookem, takže doufáme, že se ještě chvíli udrží.

Kalhoty, Zara, 899 Kč