Wimbledon: Událost, na které celebrity nechybí

/ Redakce

Wimbledon je nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj na světě. Je to jeden ze čtyř grandslamových turnajů probíhající na přelomu června a července v jihozápadní londýnské části nesoucí stejné jméno WIMBLEDON.

Letošní turnaj patří mezi ty hodně úspěšné pro naši zemi. Hned tři tenistky se dostaly do čtvrtfinále, což se v minulosti ještě nestalo. O tom, že tenis patří mezi nejoblíbenější sporty u nás, není pochyb. Wimbledonský turnaj má svou bohatou historii a tradice. Tráva je do roku 1995 stříhána na výšku 8 milimetrů. Díky častému dešti, kdy vždy zápas musel být přerušen, je centrální dvorec od roku 2009 zabezpečen zatahovací střechou. Šatny jsou zde ale stále dřevěné, tenisté musí ještě dodržovat sportovní oblečení v tradiční bílé barvě a kurty nesmí obsahovat žádné reklamní plochy. Typické občerstvení pro návštěvníky je šampaňské a jahody se šlehačkou. Patronát nad turnajem drží pevně v rukách britská královna a ředitelem je její bratrance vévoda z Kentu, který společně se svou ženou předává trofeje vítězům. Muži získávají pozlacený stříbrný pohár a ženy stříbrnou mísu Venus Rosewater zdobenou mytologickými výjevy, kterou v minulosti obdržela například Martina Navrátilová, Jana Novotná nebo Petra Kvitová.

Andy Murray

Není divu, že tato výjimečná událost je tolik navštěvována celebritami z celého světa, které se umí vždy adekvátně obléci. Nechyběl britský idol David Beckham, který dostál anglické klasice dokonale padnoucího saka. Pippa Middleton zvolila na tribunu vše z dílny Caroliny Herrera. Před zahájením samotného turnaje nechyběla ani party, na které už každoročně září nejkrásnější tenistka světa Maria Sharapova. Ani letos tomu nebylo jinak, i když to Maria umí o trochu lépe. V hledišti je možné zahlédnout celebrity, krásné oděné fanoušky, ale i výstřelky, které nelze přehlédnout jako několik žen, které jako pokrývku hlavy zvolily šátek s tenisovými balony.

Maria Sharapova

A nyní už je potřeba jen fandit, alespoň jedné z našich tenistek by to mohlo vyjít.

Foto: Profimedia.cz