Ximon Lee, návrhář s duší opravdového umělce

/ Redakce

Jednou za čas zde dáváme prostor mladým talentovaným návrhářům, ve které vkládá okolí ty největší naděje a věří v šanci na jejich mimořádný úspěch. Módní návrhář Ximon Lee je přesně takovým případem.

Ximon Lee nás svou prací zaujal již na konci loňského roku a nadále v tom pokračuje. Módní návhrář, který pochází z Hong Kongu, momentálně žije v New York City a právě dostudoval proslulou Parsons School of Fashion, z níž vycházejí nejtalentovanější návrháři vůbec.

Na začátku roku 2015 se tento čtyřiadvacetiletý talent stal vůbec prvním americkým vítězem H&M Design Award, navíc zvítězil se svojí pánskou kolekcí, což se do té doby nikomu jinému nepodařilo. Dostal tak možnost prodávat některé ze svých modelů ve vybraných obchodech H&M a také na internetu. Toto prestižní ocenění mu dopomohlo nejen k celkovému zviditelnění v oblasti módního průmyslu, ale také mu otevřelo cestu k prezentacím svých modelů.

Ximon Lee

Ximon Lee

Jednou z takových byla prezentace vlastní kolekce na týdnu módy ve švédském Stockholmu, jež se odehrála koncem ledna letošního roku. Ximon nás svojí poslední kolekcí, tedy modely pro sezónu podzim/zima 2015-16 doslova odzbrojil. Možná vás na první pohled napadne, že vám zas a znova představujeme naprosto nenositelné modely, a asi je to pravda.

Ale my bereme jeho tvorbu jako jedno velké umělecké dílo, inspiraci, která rozhodně stojí za pozornost. Soustředí se na přemrštěné a přeplácané siluety, mixuje rozdílné materiály včetně plastu či kartonu. Jeho poslední kolekce je inspirována dokumentem o dětech bez domova žijících v postsovětské Moskvě.

Ximon Lee

Ximon Lee

Návrhář si její nenositelnost sám dobře uvědomuje, ale přesto věří, že pomocí několika úprav je bude schopen nabídnou nejen mužům, ale také ženám. „Má kolekce sice byla navržena jako pánská, ale vážně budu nadšený, pokud některý z modelů spatřím na ženě,“ potvrdil Lee. I díky svým skvělým postupům, myšlenkám a spontánnosti neunikl pozornost samotnému Karlu Lagerfeldovi, který mu k poslední kolekci osobně pogratuloval.

Ximon Lee

Ximon Lee

Foto: Facebook, Pinterest