Yoko Ono ukončila spor o svou kolekci

/ Redakce

Jsou to dva roky, kdy Yoko Ono políbila múza a přivedla na svět kolekci pánské módy. Inspiraci tehdy našla ve svém exmanželi a nyní konečně ukončila soudní spor o tyto módní tahanice.

Kolekce vznikla na základě ilustrací, které Yoko Ono nakreslila jako svatební dar pro Johna Lennona v roce 1969, jejíž součástí byly minimalistické kousky, spousta sexuálních odkazů, jako otisky rukou v rozkroku kalhot či vzdušná síťka na pánském pozadí.

Kolekce nepřinesla pouze aplaus

Brooklynský návrhář Haleh Nematzadeh tehdy naznal, že všechny nápady nejsou čistě z hlavy Yoko Ono, nýbrž že právě symbol rukou v rozkroku kalhot je kopií jeho vlastního nápadu na dámské kolekci, kterou dříve navrhl. Tehdy šlo možná o šikovný tah, aby se kolekce Yoko Ono nedostala do katalogu obchodníků, avšak dnes je jasné, že soud rozhodl v prospěch Nematzadeha.

Mimosoudní vyrovnání

Kolik stál vdovu po hudebníkovi z kapely Beatles, velmi podobný nápad se nedozvíme, vyrovnání totiž proběhlo mimosoudní cestou pod nezveřejněnou částkou. Všechny dokumenty byly u federálního soudu v Brooklynu podepsány, obě strany souhlasily s výsledkem jednání i s verdiktem, že došlo k porušení autorských práv. To vše pod jedinou podmínkou, že se podrobnosti veřejnost nedozví a tak se také stalo.

Foto: Pinterest.com