Z modelky kreativní ředitelkou a nyní i návrhářkou..jde to?

/ Redakce

Je možné být nejdříve úspěšnou modelkou, poté ještě úspěšnější kreativní ředitelkou nejlepšího a nejprodávanějšího módního časopisu světa Vogue a nakonec i návrhářkou?

Je to možné. Rozhodně přesně takto to je s rusovláskou Grace Coddington, která ve svých 71 letech přesně tohle všechno stihla. Nebudu lhát, že o její úspěšné modelingové kariéře jsem neměla ani ponětí. Vše jsem se dozvěděla z dokumentárního filmu „The September Issue“, který mě více než nadchl. Zhlédla jsem ho teprve před pár dny a hodně mi prozradil i se mnou osobně zamával. Na lidi v zákulisí Vogue jsem změnila názor, ale zpět ke Grace.

Je jasné, že když se celý život pohybujete v módě, máte i vy chuť asi něco sami vytvořit. Tuto možnost dala italská značka Balenciaga i této ambiciózní ženě, která umí i samotné Anně Wintour odporovat a ctít zároveň. Vytvořila limitovanou edici kabelek a šátků, na kterých můžete vidět osobní kresby Grace, ke kterým ji motivovala její oblíbená kočka Pumpkin. Hlavní ikonou kolekce je oranžová kabelka, kterou můžete pořídit za cenu 633 EUR.

Celá kolekce byla uvedena na trh 6.9., u příležitosti konání „Fashion night out“. A jako správná milovnice zvířat, nemohla Grace svou kolekci nechat bez charitativních záměrů. 20% z ceny poputuje na nadaci, která pomáhá jak jinak než zvířatům, The Animal Rescue Fund of The Hamptons.

Co bude příště? Že by i sama Anna Wintour navrhla nějakou tu kolekci oblečení či doplňků? Celý svět by byl jistě nadšen.

 

Foto: facebook.com

0 Comments

Leave a Comment