Zákulisí módních týdnů je vždy unikátní

/ Redakce

Na začátku je prázdný papír a na konci velkolepá show. A víme, co je mezitím? Občas nás módní tvůrci do zákulisí na vteřinku pozvou.

Tam většinou vládne organizovaný chaos, který má však svá striktní pravidla. Všude běhají modelky, vizážisté, kadeřníci, stylisté a pak samotný návrhář, na kterém je většinou patrná nervozita, i když se jí snaží stůj co stůj skrývat. Asistenti kontrolují, zda každá modelka má vše připravené od šatů počínají po obutí konče. Návrhář se na poslední chvíli dohaduje s vizážistou o finálním make-upu a modelky zatím trpělivě sedí a kontrolují facebook na mobilních telefonech. V okamžiku, kdy jsou připravené, začnou pobíhat, smát se a sršet energií, která v zápětí mizí při vstupu na molo, kde musejí zaujmout polohu dle přání choreografa, která je většinou velice studená a vážná.

Než začne samotná přehlídka, tak do zákulisí zavítá nějaká ta slavná celebrita, aby návrháře povzbudila a popřála mu potlesk ve stoje. Ve chvílích, kdy vše za oponou finišuje, celebrity právě vchází do sálu, pózují fotografům a zahrnují polibky své známé a přátelé. Vše může pomalu začít, světla se zhasínají, hlas oznamuje jméno návrháře či značky a na molo vstupuje první modelka.

Po závěrečném defilé se ozývá potlesk a přichází návrhář, který se klaní publiku šťastný, že to celé má za sebou a očividně i úspěšně. Nyní už jen netrpělivé čekání na módní novináře a bloggery, kteří bohužel lesk módní přehlídky mohou snadno smést pod koberec.


Foto: Facebook.com; Archiv firem; Chanel-news.com