-->

Zapečetěný šatník Fridy Kahlo se po 50 letech dočkal slávy!

/ Cristina Pasquini

Možnost zvěčnit a ukázat světu unikátní kousky ze šatníku proslulé mexické malířky získal fotograf Ishiuchi Miyako, který tyto snímky odhalí již tento čtvrtek 14.května 2015 v galerii Michael Hoppen v Londýně.

Proč byly osobní věci této umělecké ikony tak dlouho světu ukryty? Poté co Frida zemřela, nechal její manžel Diego zapečetit v koupelně jejich sídla okolo 300 osobních Fridiných věcí. Zůstalo tomu tak i navzdory tomu, že bylo sídlo po smrti malířky přeměněno v muzeum. Diego tehdy prohlásil, že místnost zůstane zamčena minimálně ještě 15 let po jeho smrti.

2-s

Mnoho předmětů z unikátní kolekce svědčí o Fridině kreativitě a odhodlanosti maskovat své celoživotní zdravotní potíže. Například dlouhé sukně a široké kalhoty v tradičních barvách Mexika maskovaly ochrnuté končetiny, které byly poté nahrazeny Fridou navrženými červenými protézami.

36-s

Unikátním a doslova nadčasovým kouskem byly rozhodně sluneční brýle, které bychom neváhaly nosit i dnes. Co dalšího ukrývaly skříně slavné malířky Fridy Kahlo? Nechyběly malované korzety, plavky, šperky a dokonce laky na nehty.

laky na nehty

Pokud se chystáte do Londýna, nezapomeňte tuto skvostnou výstavu s názvem Frida navštívit! Výstava je veřejnosti přístupna od 14.května do 12.července 2015.

Foto: Michael Hoppen Gallery; Profimedia.cz