Záplaty zase letí

/ Redakce

Určitě si budete pamatovat, jak v devadesátých letech každý toužil po džínách či bundě se záplatami a nášivkami různých barev a tvarů. Jestli máte takový kousek ještě doma ve skříni, je čas jej vytáhnout a oprášit, protože podzim bude patřit právě záplatám.

linda-tol-by-styledumonde-street-style-fashion-blog_mg_9595-700x1050Kdo je neměl, jako by ani nebyl. Řeč je o záplatovaných kalhotách, které svým vzezřením připomínaly spíše patchworkovou deku, než oblíbené džíny. Pamatuji se, že mi jedny takové kalhoty maminka s chutí vyhodila, protože se na tu “hrůzu” už nemohla dívat. Na nějakou dobu takovým kouskům odzvonilo, aby se letos na podzim vrátily zpět a to hned na přehlídková mola.

Ať už se jedná o záplaty z různobarevné džínoviny, kontrastních materiálů nebo o nášivky, čím více jich na sobě budete mít, tím lépe. A pokud chcete tento trend dotáhnout k absolutní dokonalosti, je na čase vzít do ruky jehlu a nit a vyrobit si jeden takový kousek vlastníma rukama. Do takového dílka můžete zakomponovat celý svůj život, vzpomínky nebo sny, našijte si na nohavice kus svého oblíbeného trička, které už se rozpadlo, ústřižek ze svých prvních džínů, maminčiny květované zástěry nebo prvních dupaček svého dítka. Je jen na vás, jak své záplatované trendy oblečení pojmete.

Zdroj foto: Pinterest.com