Zapleťte se s vlasy

/ Redakce

Chystáte se na vánoční večírek a nevíte si rady s účesem? Zapleťte ho! V kurzu jsou decentní copy, zamotané vlasy do mašle a chybu neuděláte i s poněkud šílenějšími variacemi.

Ležerní copy můžete ozdobit třpytivými mašlemi nebo čelenkou a pokud máte vlasy dlouhé, zapleťte je do mašle rovnou. Vypadá to skvěle, čím větší, tím lepší!

Chybu neuděláte ani s rybím copem, není sice úplné snadné ho zaplést na jedničku hned, ale s trochou cviku to za chvíli zvládnete. Pokud se řadíte mezi pokročilé, můžete si vyzkoušet i spletení do nejrůznějších uzlů, které vypadají také velmi efektně.

Zapletené vlasy pak můžete spojit a vytvořit si efektní drdol, jako variantu k hladkému elegantnímu vyčesanému účesu. Večírky se v poslední době rozrostli o tématické noci, pokud se chystáte na jeden z nich, zjistěte si, jaké se v dané době nosily účesy. Pro 30.léta jsou typické zdobené čelenky přes vlasy i čelo, v letech 50. se zas nosily vlny s vlasy na stranu a uvolněná šedesátá léta přála vyčesaným a přehnaně vysokým vlasům.

Velmi efektní jsou nejrůznější vlasové ozdoby, vánoční hvězdu nevyjímaje, doladit vlasy můžete i s mini vánočními ozdobami a krásně vypadá také čelenka z ledových rampouchů nebo hvězdiček. I když máte v práci striktní dress code, na večírku se můžete odvázat a dopřát své fantazii volnost, vaše kolegyně i šéf to určitě ocení a budete za hvězdu.

Foto: Pinterest.com