Záře z italských Benátek

/ Redakce

Benátky nejsou jen překrásným romantickým místem, které si slavná herečka Salma Hayek zvolila jako místo, kde uzavřela podruhé sňatek s Francois-Henri Pinaultem, ale rovněž místo, kde vznikají ty nejkrásnější šperky z proslulého skla Murano.

Značka Antica Murrina Veneziana byla založena v 60. letech bratry Voltolinovými, kteří se rozhodli tvořit různé umělecké kousky ze skla. Soustředili se především na starou techniku používanou se sklem Murano. Prosluli převážně tím, že kombinovali mistrovskou práci, trendy design a průmyslovou filozofii. Největší převrat firma zaznamenala v roce 1988, kdy si výrobci osvojili jednu z nejstarších a nejznámějších technik, a to jedinečnou metodu umělecké tvorby ze skla, Murrina. Oprášení této historické tradice se stalo velkým úspěchem a i jméno značky bylo tímto krokem inspirováno. Dalším úspěšným krokem bylo angažování slavného sklářského architekta Alessandro Lenarda v roce 2003. Na základě této úspěšné spolupráce vznikla i kniha „MURRINA“, která se těšila velkého obdivu, lépe řečeno fotografie ukazující dokonalost sklářského a uměleckého umu. V roce 2010 prochází společnost oživením a změnou své pozice na trhu. Díky nové reklamní agentuře Hangar Design Group se stává módním lídrem v odvětví skleněných šperků. Nyní firma drží prvenství mezi ostatními značkami stejného rázu z celého světa.

Za každou kolekcí, za každým jednotlivým šperkem stojí usilovná práce mladých designérů, kteří musí nejdříve vytvořit dokonalý kreativní návrh, který poté skuteční umělci v oboru sklářství vytvoří s dokonalou přesností. Každý kus je unikát. Jednotlivý kus je umělecké dílo, které v sobě skrývá duši každého z jeho stvořitelů. Vedení společnosti si pečlivě vybírá vysoce kvalifikované odborníky, do jejichž rukou vloží své know-how.

Pokud toužíte být skutečnou odbornicí na módním poli, pak si jeden ze šperků určitě pořiďte. Když si obléknete džíny, bílé bavlněné tričko, které oživíte výrazným náhrdelníkem této značky a přes něj přehodíte sportovní sako, pak vás nikdo nepřehlédne a od módních kritiků sklidíte jen samou chválu. Rovněž, když si pořídíte jeden z těchto unikátních šperků, pořídíte si i kousek slunných Benátek, který neztrácí svou hodnotu, ale stále získává.

Na světě je otevřeno něco kolem 50 butiků Antica Murrina a další se stále otvírají. U nás najdete velký výběr těchto šperků na www.beinstyle.cz.

0 Comments

Leave a Comment