-->

Zářivá a hydratovaná pleť jednou provždy? 8 tipů, jak na to

/ Tereza Spilková

Co je mnohem důležitější než perfektní make-up? Dokonalá pleť. Zářivá, hydratovaná a zdravá. Jak to zařídit, abyste takovou měla jednou provždy?

1) Krémy

Poté, co si opláchnete pleť, co nejrychleji aplikujte hydratační krém. Jinak pleť začne ztrácet hydrataci. V mrazech, jako jsou dnes, krémem rozhodně nešetřete. Představte si vrstvu krému jako ochranný film před mrazivým počasím a smogem. Díky němu se totiž nedostane přímo k pleti, ale zůstane na povrchu a vy pak večer všechny nečistoty snadno setřete a očistíte.creeem
2) Suché oleje

Oleje jsou zázrak pro vaši pleť. Když si vyberete správný a kvalitní, nehrozí vám ucpání pórů, jen krásná a zářivá pleť. My milujeme olej Squalane od české značky Onest. Vyzkoušejte ho taky, s pletí splyne, nedráždí ji a můžete ho použít samostatně, nebo pod make-up. Už nikdy nebudete chtít nic jiného.

milk
3) Hydratační masky přes noc

Na hydratační masky rozhodně nezapomínejte. Jsou skvělé jako doplňková péče, pokud chcete svou pleť dovést k naprosté dokonalosti. Skvělé jsou masky od Sephory, které necháte na obličeji celou noc. A ráno? Budete mít pleť jako kdyby vám bylo o deset let méně (i pokud je vám dvacet, slibujeme).

a0eb75ec5847c35d53a81b8fdb59c360

4) Jídla plná hydratace

To, co jíte, se také okamžitě projeví na vaší pleti. Vaše pleť může být suchá, pokud například jíte příliš sladkostí a tučných smažených jídel. Hydrataci naopak dodá zelenina a ovoce. Skvělé je avokádo, okurka, listová zelenina a banány. Jste to co jíte a pokud jíte krásné a zdravé potraviny, asi sama tušíte, kam míříme.

ganze und halbe avocado isoliert auf weiss
5) Spánek a relax

Bez odpočinku to nepůjde. Relaxace je důležitá stejně jako pohyb a práce. Takže pokud si dopřejete dlouhý spánek, rozhodně se nemusíte cítit špatně. Vaše pleť bude zářit, takže budete zářit i vy. Co může být lepší?

relax
6) Omezte kávu

Káva pleť vysušuje, jelikož podle odborníků odvádí z těla vodu. Pokud si navíc do kávy dáváte kravské mléko, máte recept na suchou pleť přímo před sebou.

coffeeee
7) Už žádná horká voda

Pokud se odličujete ve sprše, dejte si dobrý pozor na teplotu vody, kterou na obličej používáte. Horká voda kůži namáhá. Pokud se tedy dlouho sprchujete v horké vodě, vaše pleť bude suchá a šupinatá a to není nic příjemného. Pokud si ale rychle poté namažete obličej, alespoň zaženete ty nejhorší následky. Mnohem lepší ale je si obličej mýt v umyvadle, vlažnou vodou.

showeeer
8) Čistit jemně

Pozor na příliš silné čistící přípravky, peelingy a mýdla. Použvejte přípravky, které jsou šetrné a jsou určené na citlivou pokožku. Zároveň obličej příliš nedrhněte, jen jemně masírujte. A pozor na ručníky. Nedřete s nimi obličej, mnohem lepší jsou papírové kapesníčky, které navíc nejsou plné bakterií.

4b81f0f4a9df942b1254d6daa8745bd7

 

Foto: Pinterest.com, sephora.com, archiv firem
Úvodní: glossier.com