Zbarvěte rty do jarních odstínů

/ Redakce

Možná že oči jsou okno do duše, ale rty, ty jsou klíčem k srdci. Proto jim světoví make-up artisti věnují tolik pozornosti a pro jarní sezóny je zahalili hned do několika odstínů.Červená klasika, elektrizující růžová, šokující zlatá nebo dráždivá černá, to všechno a ještě více se bude na jaře nosit na rtech.

Marchesa

Rtěnku na rtech buď milujete nebo nenávidíte, nic mezi tím podle mého neexistuje. Já osobně si bez tohoto líčidla nedokážu život vůbec představit. A protože letos hraje rtěnka prim, zamiluje se do ní každá z vás.

Rudá
Červená je klasika, kterou nic nezkazíte. Jenže není rudá jako rudá. Letos se nosí chladné matné odstíny, tak je na svých jarních přehlídkách předvedl Jason Wu. A když už si rudé rty nalíčíte, nebudete potřebovat vůbec nic jiného, nejlépe ani řasenku, protože tahle barva je prostě šperk.

Temná
Tmavé odstíny švestek, borůvek nebo dokonce noční oblohy, jsou spíše zimní záležitostí, letos na jaře tomu ovšem bude jinak. Jejich elegance a sofistikovanost podtrhnou i ten nejjednodušší look. Skvěle si s těmito odstíny pohrála značka Givenchy, tak proč ne vy?!

Clear lips
Zapomeňte na nude tělové rty. Letos se sice nosí nenápadnost, ale zase nesmí být nenápadná moc. Nosí se rty v jemných matných odstínech kopírujících přirozenou barvu rtů. Inspirujte se u Rodarte, přesně takhle totiž mají na jaře vypadat rty těch žen, které neholdují extravaganci.

Broskvová
Čím výraznější, tím lepší. Broskvová sluší blondýnkám i brunetám a když ji vyzkoušejí zrzky, budou nepřehlédnutelné. Nebojte se ji vrstvit tak, aby vytvořila latexový neprostupný dojem, tak jako tomu bylo na přehlídce Jeremyho Scotta.

Růžová
Mluvíme-li o růžové na rtech, pak jedině o té elektrizující a téměř šokující. Troufne si na ní málokterá žena, ale když si prohlédnete fotky z přehlídky Marchesa, bude vám jasné, že to stojí za to. Stejně jako v případě rudé, už nic jiného potřebovat nebudete, dokonce ani dokonalý outfit.

Zlatá
Nekruťte hlavou! Zlatá rtěnka sice není vhodná do kanceláře nebo na schůzku, ale proč se s ní neodvázat na party. A ani při jarní procházce rozkvetlou alejí nebude vypadat špatně. Nemusíte se pouštět do takových extravagancí jako módní dům Prada, ale jemný zlatý třpyt, jež krásně odráží slunce, si dovolit můžete. A jestli neseženete metalickou rtěnku, použijte gelové oční linky, vypadá to skvěle.

Zdroj foto: Pinterest.com, archiv firem