-->

Zemřela Zsa Zsa Gabor: Celebrita, která slávu postavila na jiných pilířích než jsou práce či talent

/ Michaela Hošková

V pondělí zemřela herečka Zsa Zsa Gabor, která se víc než svou prací proslavila skandálním životem, který hojně vedla. Dožila se však neuvěřitelných 99 let.

Zsa Zsa Gabor byla osobností, kterou znal celý svět, i když nic tak výjimečného neudělala. Byla to maďarsko-americká herečka, ale lidé ji znají spíše pro její skandální život a 9 manželů, mezi kterými tkví jména mimořádně úspěšných mužů. A právě v tom se ukrývala sláva, kterou dnes, naší zemi nevyjímaje, následuje řada žen, které dobývají titulní strany díky výhodným sňatkům s úspěšnými muži a obratem se stávají ikonami. Je to smutný příběh/trend, který rozhodně včerejším dnem bohužel nekončí.

profimedia-0308921070

Zásadním zlomem pro Gabor bylo vítězství v soutěži Miss Maďarska. V tu chvíli ji slavný vídeňský tenorista Richard Tauber nabídl roli v operetě Zpívající sen a udělal z ní prvoplánovou herečku. Poté, původním jménem Sári Gabor, přijala jméno Zsa Zsa na počest maďarské herečky Sári Fedák, která byla takto přezdívána. V roce 1941 následovala své sestry do Hollywoodu, kde během svého života natočila více jak 50 filmů.

zsa_zsa_gabor_-_1959

Žádná z rolí však nebyla nijak průlomovou. Musíme ale zmínit snímky jako Moulin Rouge z roku 1952, Queen of Outter Space z roku 1958 nebo Dotek zla od známého režiséra Orsona Wellse.

zsa-zsa-gabor-pin-up-birthday-february-6

Její milostný život byl více než pestrý. Vdaná byla celkem devětkrát. Jejím náručím prošli vskutku zajímaví a mimořádní muži jako Conrad Hilton – zakladatel celosvětové sítě hotelů, anglický herec Herbert Hutner, zakladatel Turecka Kemal Ataturk, herec Richard Burton nebo Sean Connery či zpěvák Frank Sinatra.

161218-george-sanders-zsazsa-gabor-845p_2d0b759691673c29ea9163294ede865f-nbcnews-ux-600-700

Ačkoli byla devětkrát vdaná, matkou byla jen jednou. S manželem Conradem Hiltonem měla dceru Francescu, která zemřela v roce 2015 ve věku 67 let.

zsa_zsa_conrad_hilton-3-29-11

Zsa s Conradem Hiltonem

Její pozdní život byla však plný bolesti. V roce 2002 se stala obětí autohavárie a od té doby byla upoutána na vozík. Rovněž prodělala dva infarkty a právě srdce ji ve věku 99 let navždy zradilo.

file zsa zsa gabor hospital 290311

“Rozvést se jen proto, že muže nemilujete je stejně hloupé, jako když se za něj provdáte, protože ho milujete”, jsou slova, která byla mottem ženy jenž věděla, jak muže uhranout a velkoryse se jich zase vzdát.

Zsa s dcerou Francescou Hilton

Zsa s dcerou Francescou Hilton

Foto: Profimedia.cz