Živel, který vyvolává obrovský respekt

/ Redakce

Celý týden jsem si v hlavě srovnávala myšlenky, o čem bude červnový editorial. Najednou nějak nevím, kde začít. Sedím na kopci ve městě Černošice a kolem hučí a valí se řeka Berounka, která se změnila v divoký živel vyvolávající nebývalý respekt.

Vím, že Iconiq.cz je především módní magazín, ale odpusťte mi toto zamyšlení nad přírodou, která stejně nad námi vždy zvítězí. Neodpustila jsem si ani několik fotografií, které monitorují, jak rychle se z hlavní příjezdové cesty stal rybník, z místního fotbalového hřiště útočiště pro kachny divoké a zahrady, které díky rychle stoupající vodě ztrácí svou tvář. Co přijde, až voda opadne, místní lidé ani nechtějí vědět. Už nyní jsou vyčerpaní ze stále se opakujících povodní, které se vrací čím dál častěji. Nikdo už nemá chuť investovat peníze a hlavně čas a tvrdou práci do něčeho, co opět vodní živel zničí. Voda zkrátka vyvolává nesmírný respekt. Neobejdeme se bez ní a pro život je bezpodmínečně  nutná, na druhou stranu umí ničit, brát iluze i zabíjet. Voda je úkaz, který nikdy nebudeme umět ovládat, a proto je nutné ji začít respektovat.

A teď i trochu méně hluboké myšlenky, o které jsem se s vámi chtěla podělit. Nový design našeho on-line magazínu sklidil pochvaly nejen u čtenářů, ale i odborné veřejnosti. Nás to nesmírně těší, a tak chuť do práce nám rozhodně nechybí. Připravujeme pro vás další reportáže v z butiků českých návrhářů a jiných světových brandů. V červnu nás čeká hned několik módních událostí jako Modění, Grace ´n´Glamour. O zpětné ohlédnutí vás určitě neochudíme. Navíc naše redaktorka Ema navštíví i přehlídky ve Vídni a Budapešti a o své pohledy vás jistě nepřipraví. Věřím, že se ale budou týkat především módy a ne kritiky českých celebrit, které se vydaly do Londýna a jediné co tam předvedly, bylo kouření hned tří cigaret najednou a pády způsobené přebytkem alkoholu.

Pro redakci Iconiq.cz bylo milé zjištění, že patří do 20% módní scény, která zůstala v Praze a hájila čest naší práci. Protože právě Iconiq.cz byl jeden z mála módních magazínů, který i bez osobní přítomnosti přinesl skutečné informace o nové kolekci značky F&F. Je smutné, že výstupy z této akce, na kterou byli novináři a celebrity pozvány, se nesly jen ve větách jako…sraz spolužáků po několika letech, setkání módních kritiků se celebritami, do kterých se nejvíce obouvají, celebrity válející se po zemi apod. Tak to jistě je mimořádný přínos pro českou módní žurnalistiku. Čtenáři sice nevědí, které modely značka nabídne pro letošní podzim a zimu, ale jak si to užila česká módní scéna, ví zcela přesně.

A co „říci“ závěrem? Pomalu končí další školní rok a prázdniny jsou na dohled. Pro mě jako matku to nejsou optimistické vyhlídky, jelikož tabulka visící na lednici se musí dokončit, aby prázdninový rozvrh byl přesně připraven a já měla jistotu, že i během prázdnin budu  mít Iconiq.cz pod  kontrolou. Pro vás čtenáře je to jistě doba, kdy začínáte přemýšlet o tom, co si vezmete s sebou na dovolenou a my vám několik tipů jistě během června dodáme. Snad tím to lepší počasí i přivoláme.

Přeji vám suchou zem, alespoň pár hodin svítící slunce a kvalitní články, u kterých se nebudete nudit.

Michaela Hošková, šéfredaktorka

Foto: Soukromý archiv