Zlaté Glóby: Letošním nominacím vládne krása

/ Redakce

Svět už zná nominované na Zlaté Glóby. 11. ledna budeme znát samotné vítěze. Pro filmaře je to velké ocenění a pro módní návrháře velká výzva.

Nominace vybírá skoro stovka členů hollywoodské asociace zahraničních novinářů. Tato prestižní ocenění jsou považována za druhé nejvýznamnější filmové ceny po Oscarech a za důležitý ukazatel oscarových favoritů. Do nominace v kategorii Drama se dostaly filmy Chlapectví, Kód Enigmy, Hon na lišku, Selma a Teorie všeho. O Zlatý Glób v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli (drama) se utkají Steve Carell (Hon na lišku), Benedict Cumberbatch (Kód Enigmy), Jake Gyllenhaal (Slídil), David Oyelowo (Selma) a Eddie Redmayne (Teorie všeho).

Kód Enigmy

Kód Enigmy

Módní návrháři i domy mají jistě z nominací v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli (drama) velkou radost. Do pětice těch nejlepších se dostaly samé krásky, které již nyní vybírají oslnivou róbu.

Herečka Jennifer Aniston je nominována za roli ve filmu Cake. Svou slávu získala díky seriálu Přátelé, manželství s Bradem Pittem a neutuchajícím spekulacím o těhotenství. Touto rolí se jistě zapíše do dějin filmu jako herečka, která umí hrát i vážné role.  V dramatu Cake ztvárnila ženu, která po autonehodě léčí chronickou bolest ilegálními drogami. Není tajemstvím, že kvůli této roli musela Jennifer přibrat pár kilo, které přísnou dietou a cvičením shazovala zpět.

Jennifer Aniston

Jennifer Aniston

Felicity Jones získala nominaci za drama s názvem Teorie všeho. Drama je příběh geniálního vědce, který jako jeden z mála rozuměl zákonitostem vesmíru. Jedná se o životopisný film o nejslavnějším žijícím fyzikovi Stephenu Hawkingu, kterého před sebou samým zachránila láska. A právě jeho milující manželku ztvárnila Felicity Jones, která by velmi ráda získala i samotného Oscara.

Felicity Jones

Felicity Jones

Další nominovanou je už stálice velkých ocenění Julianne Moore. Ta spolehlivě a s grácií sobě vlastní ztvárnila roli učitelky postižené Alzheimerovou chorobou ve dramatu Still Alice. Julianne byla v minulosti již 4krát nominovaná na Oscara, ale zatím ani jediného nevlastní. Snad rok 2015 bude pro ni ten zlomový.

Julianne Moore

Julianne Moore

Rosamund Pike vytvořila manželský pár s Benem Affleckem ve filmu Zmizelé, který již v Čechách svou premiéru absolvoval v říjnu. Kritici snímek vynesli do nebes, neméně nadšení jsou diváci a filmu se výborně vede i v rámci celosvětových tržeb. Rosamund svým hereckým výkonem všechny příjemně zaskočila a dokonce se začalo spekulovat o natočení druhého pokračování.

Rosamund Pike

Rosamund Pike

Poslední nominovanou je herečka Reese Witherspoon, kterou proslavila role ve filmu Pravá blondýnka. Ta je však už minulostí a Reese se pyšní jak Zlatým Glóbem, tak soškou Oscara. Letos je nominována za roli ve filmu Divočina. Jedná se o autobiografický román, který je příběhem ženy, které se z života stává peklo a samu sebe začne hledat v divočině.

Reese Witherspoon

Reese Witherspoon

Kdo si nakonec Zlatý Glób odnese a jaké róby nás uchvátí na červeném koberci, nám bude jasné 11. ledna 2015.