Značka Adidas vyrábí krásné boty z odpadu z oceánu

/ Redakce

Značka Adidas se rozhodla zachraňovat oceány a z odpadu, který v nich plave začala vyrábět boty. Nebudou to ale žádné podivné škrpály, naopak vypadají skvěle.

Adidas-x-Parley_trainer_recycled-ocean-waste_dezeen_sq-300x300Sportovní značka se spojila s organizací Parley of the Oceans a na podporu čistoty oceánů a životního prostředí vytvořila běžecké boty z recyklovaných materiálů. Design navrhl britský návrhář Alexander Taylor a na výrobu použil výhradně plasty, zbytky rybářských sítí a vůbec odpad, který je vytažený z oceánu. Jejich horní část je například vytvořena ze sítí, které organizace Sea Shepherd zabavila pytláckým lodím během své 110 dní dlouhé expedice po pobřeží západní Afriky. Adidas je už dlouho jednou z těch značek, které se starají nejen o své výdělky, ale také přicházejí s novými iniciativami a technologiemi podporujícími povědomí o problematice životního prostředí. Jednou z takových iniciativ je například nedávný zákaz používání plastových pytlů v obchodech Adidas.

4a348bde05ccb7c5ce8ee3ce3e95d45cBoty, které by na trh mohly přijít během roku 2016, jsou tak dalším počinem, který není jen tak na oko. “Chceme upozornit na to, že není žádný důvod, proč by materiály, které používáme denně, nemohly být nahrazeny materiály vytaženými z oceánu. ” Řekl při představení prototypu bot sám návrhář. “Je důležité si uvědomit, že tento prototyp využívá zcela nové materiály a také procesy tvorby, které v příštích měsících budeme ladit, tak aby bylo možné je vyrábět sériově.” dodal ještě návrhář.

Recykluji, recykluješ, recyklujeme…
Německá sportovní značka není jedinou, která vytáhla do boje za čisté životní prostředí. V loňském roce se do stejné iniciativy zapojila značka G-Star Raw ve spojení s hudebníkem Pharrellem Williamsem, kteří vytvořili džínovou kolekci z odpadních materiálů z oceánů, nebo hudební producent Will.i.am, který ve spolupráci s Coca Colou vytvořil kolekci oblečení a doplňků z plastových lahví a plechovek. Dalším počinem, který stojí za zmínku, jsou boty britských studentů, kteří je v roce 2014 začali vyrábět z odpadů z břehů řeky Temže.

Zdroj foto: Pinterest.com