Známe triky, jak si obarvit vlasy doma a nic nezkazit

/ Redakce

Znáte to, šli ke kadeřníkovi a výsledek byl katastrofický. V tu chvíli přichází plán B. Nabarvíte si vlasy doma! Jenže jak na to, abyste nevypadali ještě hůř? Přečtěte si naše triky!

1.Nedělejte nic drastického

Podívejte se na vzorníky barev a určete zhruba váš odstín přírodní barvy, který se vzorkům podobá nejblíže. Pokud je vaším cílem získat tmavší odstín a nedokážete se rozhodnout mezi dvěma tóny,  vždy sáhněte po té světlejší, aplikace se vám tím usnadní.

2.Zkontrolujte, jestli máte vše připraveno

Než začnete, nashromážděte si v koupelně všechny potřebné pomůcky. Nejlépe si připravte následující: ručníky (u kterých vám bude jedno, že je zničíte), starou košili (na zničení), vazelínu, nebo krém (naneste kolem linie vlasů, aby se zabránilo skvrnám na kůži), rukavice, stopky, štětec na nanášení barvy, klipy a misku. Pokud máte delší vlasy, než “klučičí sestřih, poté kupte rozhodně 2 balení barvy!1451937349-how-to-dye-hair

3.Otestujte odstín

Pokud jste z regálu drogerie popadli odstín spontáně, aniž byste předem zkoumala vaši barvu vlasů, doporučujeme před aplikací udělat test na jednom pramínku vlasů dříve, než dojde ke katastrofu. Po testovací aplikaci zkontrolujte výsledek na denním světle, koupelnové osvětlení často zkresluje!

4.Řádně rozdělte

Chcete-li získat co nejvíce rovnoměrný výsledek, je nutné vlasy správně před aplikací rozdělit na sekce. Nanášejte produkt zepředu dozadu, přičemž budete nabírat jedotlivé pramínky. Ovšem pokud plánujete obarvit pouze kořínky, rozhodně zůstaňte při aplikaci pouze tam, mohly by vám jinak vzniknout strakaté skvrny.article-2202537-14F5360A000005DC-421_634x756

5.Nezapomeňte na výživu

Aby bylo zajištěno, že vaše tvrdá práce bude mít dokonalý výsledek, vždy zakončete barvení s výživným kondiciérem pro lesk. Zdravé vlasy září. Zásobujte se také šampony a péčí určených pro barvené vlasy!

Zdroj: Pinterest