Zubní kartáček jako největší beauty pomocník

/ Redakce

Už vás někdy napadlo, jaký kosmetický poklad se skrývá v obyčejném zubním kartáčku? Ne? Pak je na čase ukázat vám, že se hodí nejen na čištění zubů.

0cf8499e71f9c22fd5f33df926c58f7fS trochou nadsázky se dá říci, že s jedním zubním kartáčkem v kosmetické taštičce máte vystaráno, v případě “nouze”, když nečekaně někde přespíte, jste na festivalu nebo jedete někam do divočiny, si s ním totiž dokážete zkrášlit celý zevnějšek. Mě osobně, už takový jeden kartáček pomohl mockrát.

O čištění zubů mluvit nebudeme, to je základní funkcí a vlastně životním posláním kartáčku na zuby, to ale není všechno, co tenhle štětináč umí.

Vyhladit rty
Jemná kůže rtů na slunci velmi trpí, šupinatí a olupuje se, proto není na škodu ji sem tam trochu pomoci ke kráse. A právě to je to, s čím vám může kartáček pomoci. Stačí párkrát jemnými krouživými pohyby kartáčku promasírovat rty, které se okamžitě prokrví a zbaví nepěkných suchých šupinek. Pak už jen naneste balzám a rtěnku nebo lesk.

Upravit obočí
Potřebujete upravit nepoddajné obočí nebo z něj odstranit přebytečný make-up, který se v něm usadil během líčení? Přesně to je úkol pro kartáček. Stačí s ním několikrát po obočí přejet a je to.

a175f0717f8c70e722d1bb00a623ceceOdstranit přebytek řasenky
Stejně tak vám pomůže s rozčesáním řas a odstraněním přebytečného množství maskary, aby řasy působily přirozeně a neslepeně. Ihned po nanesení řasenky je kartáčkem pročešte, krásně oddělí jednotlivé řasy a roztáhne barvu po celé jejich délce.

Vlasy uhladit i natupírovat
Budete se divit, ale zubní kartáček je jedním z nejlepších tupírovacích i uhlazovacích hřebenů pod sluncem. Vezměte jednotlivé prameny vlasů a zezadu je kartáčkem počechrejte proti jejich růstu, zasponkujte a výsledný účes zvrchu uhlaďte. Vlasy dostanou lesk a účes bude dokonalý.

Vyčistěte nehty
Špína za nehty je jedním z nejhorších prohřešků, jaké na svém vzhledu může žena a vlastně i muž, spáchat. A i s tím vám kartáček pomůže. Stačí navlhčit a štětinami zajet pod nehet, kde už udělají svoji práci.

Lakování nehtů jako umění
Kartáček na zuby nemusí být jen první a poslední záchranou vašeho vzhledu. Můžete jej krásně použít například při letním lakování nehtů. Zkuste s ním vytvořit nail art s mixem oblíbených barev, budete to vypadat zábavně.

Zdroj foto: Pinterest.com