10 ikonických filmových rolí, které mohl ztvárnit někdo jiný

/ Michaela Hošková

Umíte si jen na okamžik představit kultovní seriál Sex ve městě bez Sarah Jessica Parker? Nebo dnes již legendární film bez velkého úsměvu Julie Roberts? A přesto stačilo málo a v hlavních rolích těchto oblíbených filmových počinů jsme mohli vídat někoho zcela jiného. Koho?

Pretty Woman

Herečka Molly Ringwald byla první volbou, se kterou tvůrci pro roli prostitutky s uhrančivým úsměvem, kterému neodolá ani ostrý milionář, počítali. Vše však, jak víme, skončilo jinak a odstartovalo kariéru později oscarové herečky Julii Roberts, která se v jeden moment stala nejlépe placenou.

12-molly-pretty-woman

Sex ve městě

Sarah Jessica Parker by možná dnes nebyla tam, kde je. Možná by ji nikdo vůbec neznal a nestala by se ikonou, ke které vzhlíží i současné mladé ženy. Pro roli sloupkařky počítali s herečkou Danou Delany, která se nakonec prosadila v podobném seriálu Zoufalé manželky.

05-dana-delany-sex-and-the-city

Duch

Snad ani jediné oko nezůstalo suché, když Patrick Swayze odcházel do nebe s větou miluji tě. Stačilo málo a tato slova říkal své filmové i skutečné manželce Demi Moore sám velký drsňák Bruce Willis.

07-bruce-willis-ghost

Pán a paní Smith

A možná by vydrželo manželství Brada Pitta a Jennifer Aniston, kdyby hlavní roli ve filmu Pán a paní Smith hrála australská herečka Nicole Kidman na místo Angeliny Jolie, která se do Brada během natáčení zamilovala a rozvedla ho.

11-nicole-kidman

Forrest Gump

Umíte si představit Forresta jinak než v podání Toma Hankse? Za tento výkon byl právem oceněn Oscarem. Ani v tomto případě neměl Tom vše od začátku jisté a roli mu téměř vyfoukl John Travolta, který si to na poslední chvíli rozmyslel a dodnes toho lituje.

08-john-travolta-forrest-gump

Návrat do budoucnosti

Tato minisérie znamenala pro herce malého vzrůstu Michaela J. Foxe mnoho. Byla to jedna z posledních velkých rolí, protože svět Hollywoodu musel Michael díky své závažné nemoci opustit. Původně role patřila herci Ericu Stoltzovi.

10-eric-stoltz-back-to-the-future

Deník Bridget Jones

Tak to je velké téma k přemýšlení, Kate Winslet nebo Renée Zellweger. A dokonce filmaři pro tuto zcela zásadní roli měnící svět opuštěných žen navrhovali i Emily Watson. Nakonec vyhrála Renée a my jsme za to rádi.

13-kate-winslet-bridgett-jones

Sestra v akci

Sestra v akci bez ikonické a geniálně komediální herečky Whoopi Goldberg by nebyla nikdy stejná. Původně ji měla hrát herečka neméně známá, neméně geniální Bette Midler, která se však domnívala, že její fanoušci by ji neradi viděli v obleku jeptišky.

14-bette-sister-act

Mlčení jehňátek

Režisér tohoto výjimečného díla počítal do role detektivky Clarice Starling s herečkou Michelle Pfeiffer, která však tuto příležitost odmítla. Nahradila ji vizuálně podobná Jodie Foster a přes noc se stala slavnou.

03-michelle-silence-of-the-lambs

Pravá blondýna

Christina Applegate, známá z kultovního seriálu Ženatý se závazky, odmítla roli ztřeštěné blondýnky, ze které se nakonec stane právnička. Pro odmítnutí se rozhodla právě díky tomuto seriálu, kdy si myslela, že ji svět navždy zařadil do sekce hloupých blondýnek. A tak v prvním i volném pokračování hraje hlavní roli Reese Witherspoon, které tato role velmi pomohla k dalším rolím. Ono zahrát hloupou, která je vlastně mimořádně chytrá, není zas tak jednoduché.

15-christina-applegate-legally-blonde

Foto: Vogue.com