7 potravin které vám dodají hydrataci po celý den

/ Redakce

Všichní víme, jak je voda pro naše tělo důležitá. V průměru bychom měli vypít až 8 sklenic čisté vody za den. Ale je pouze čistá voda to, co nás dokáže dostatečně hydratovat?

Podle výzkumů pochází hydratace těla z 80 % z H2O a zbylých 20 % je z potravin. To ovšem neznamená, že jakékoliv jídlo vám dodá uvedených 20%. Proto je třeba nejen dodržovat pitný režim ale i jídelníček, který obohatí váš pitný režim.

Takže pokud se chcete zbavit migrény, dodat si energii a mít krásnou sveží a čistou pleť, naordinujte si denně k pitnému režimu tyto potraviny, které vám dodají dostatek vody po celý den!

Ananas

obsah vody : 87 %

Ananas kromě vysokého obsahu vody také obsahuje antioxidanty, vitamíny, minerální látky a také enzym bromelin, který pomáhá v boji s rakovinovými buňkami.

poikjuh

Rajčata

obsah vody : 97%

Tato červená zelenina je bohatým zdrojem lykopenu, beta-karotenu, kyseliny listové, draslíku, vitamínu C, flavonoidy a vitamínu E. Stejně jako ananas pomáhá v boji proti rakovinotvorným buňkám.

jhgfc

Okurka

obsah vody : 96%

Okurka patří mezi zeleninu s nejvyšším obsahem vody. Skvěle se proto hodí v horkých letních dnech, kdy budete mít zvýšenou fyzickou aktivitu.

 

 

unspecified-800x638

Vodní meloun

obsah vody : 92%

Kromě příjemného osvěžení vás meloun dostatečně hydratuje. Zapomeňte na předsudky o tom, kolik obsahuje cukru a s klidným srdcem si ho dopřávejte. A to klidně po kilech!

unspecified-2-800x536

Ledový salát

obsah vody : 96%

I přes špatnou pověst kvůli nedostatku nutričních živin ledový sálát vyhrává. A to právě díky obsahu vody, které má jako listová zelenina nejvíce.

unspecified-1-2-800x583Broskev

obsah vody : 88%

Broskve sice obsahují “jen” 88% vody, ale to je stále dost na to, aby vaše tělo hydratovaly. Dopřejte si je například do ovocného smoothie. Nejlépe chutnají s banány.

 

hydrating-foods-peaches

Brokolice

obsah vody : 91%

Brokolice by se právem mohla řadit mezi super foods! Vodou nabitá zelenina obsahuje skvělé nutriční hodnoty a navíc v sobě má více vitamínu C, než pomeranč. Kdo by to byl do této zelené potraviny řekl?

unspecified-2-1-800x532