3 kozačky pro letošní zimu, jež v botníku nezklamou

/ Redakce

Trendy sem, trendy tam, nežli však v zimě sahat po těch extrémních, raději zůstáváme při zemi. A to doslova. I když během roku nedáme na podpatky dopustit, v zimě přece jen raději sáhneme po kozačkách bez podpatku. A jaké kozačky a nízké kotníkové boty jsou hitem letošní zimy?

Mušketýrky nabízí eleganci i bez podpatku

Elegantní boty a zejména kozačky si obvykle spojujeme s podpatkem. Jenomže mušketýrky to umí i bez podpatku. Bývají natolik vysoké, že ukrývají dokonce i koleno. Skvěle se díky tomu hodí ke kratším sukním, k zatepleným zimním kraťasům s punčochami, ale i k teplým legínám. Mušketýrky však obvykle nemají dostatečně členitou podešev, a tak se může stát, že nám v nich na náledí bude malinko klouzat. Problém můžeme mít i při řízení auta. Někdy jsou do auta díky své výšce přece jen trochu omezující.

Když podpatky, tak wedge křížené s kovbojskými botami

Takzvané „wedge heels“ se v této sezóně na kozačkách zkřížily s tzv. „koňmi“, tedy s kovbojskými, a skutečně jim to sluší. Nosí se v pohodlné výšce pod kolena a preferovanými barvami jsou přírodní odstíny hnědé. Skvěle doplní úzké džíny kombinované s dlouhými svetrovými šaty, což je pro zimu ideální kombinace. V těchto kozačkách zvládnete zimu i na podpatcích.

Tenisky i v zimě

Kotníkové boty jako obuv na zimu preferujeme stále častěji. Nemusíme bojovat se šířkou kalhot jako u vysokých kozaček a sukni si v zimě přece jen užíváme méně často. Které polokozačky lze nazvat hitem této zimy? Ty, jež vypadají jako vysoké tenisky. Hledejte takové, jež budou pořádně zateplené a nepromokavé. Vsaďte na výrazné podrážky, nebojte se různých kožíšků, ale ani šněrování, které je běžné spíše pro outdoorovou obuv. Zimní tenisky se totiž nebály inspirovat a klidně je najdete i v podobě sněhulí.