3 kroky k dokonalému obočí

/ Redakce

Vykouzlit perfektní obočí, jehož tvar budete jen pravidelně upravovat, může trvat roky. Najít ten správný tvar, tloušťku a barvu je někdy opravdu alchymie. My vám ale poradíme, jak na to, abyste byla navždy spokojená.

1. Jak zjistíte ten správný tvar?

K tomu vám pomůže konturovací tužka. Buď si s její pomocí můžete vysněný tvar obočí namalovat a podle toho ho pak vytrhat, nebo ji použijte ke změření správného tvaru, tak aby přesně zapadalo do proporcí vašeho obličeje. začátek obočí najdete tak, že položíte tužku svisle podél nosní dírky. Obočí by mělo začínat v místě, kde se tužka potká s čelem. Správný konec naopak najdete, když tužkou propojíte střed dolního rtu a vnější koutek oka. Důležitý je také vrchol obočí, tedy místo, v němž by se měl váš oblouk lámat. Ten najdete, když povedete tužku ze středu dolního rtu přes zornici oka.

Determining-the-shape

 

2. Správná tloušťka

Zatímco dříve frčelo spíše tenké obočí, dnes je v kurzu přirozenost. Modelka Cara Delevingne je asi nejznámější zastánkyní velice výrazného obočí. Jenže pozor. Takové obočí nesluší každému. Pokud jste drobounká blondýnka, takhle tmavé a silné obočí vám pravděpodobně slušet nebude. Ale nepřežeňte to.Tenké linky byly v kurzu naposledy v 90. letech.

cara-eyebrows

 

rexfeatures_207536b

 

3. Jak na to?

 

Než začnete obočí vytrhávat, namažte ho zvláčňujícím krémem. Úplně ideální je trhat ho, když vylezete ze sprchy. Kůže je pak měkčí a nebude vás to tolik bolet. Abyste dobře viděla na každý přebytečný chloupek, trhejte obočí u zvětšovacího zrcátka. Před trháním vyčešte kartáčkem obočí nahoru, abyste dobře viděla jeho opravdový tvar.