3 ovocné snídaně, které vás nabijí energií

/ Redakce

Venku je takové horko, že nemáte vůbec chuť k jídlu? Vajíčka na tisíc způsobů už vás nudí a po pečivu je vám těžko? Vyzkoušejte tyhle ovocné snídaně, které vás zasytí, ale budete se cítit dobře.

Pitaya bowl

Pitaya neboli dračí ovoce je teď velmi polupární. Koupit ji můžete buď zmraženou, (ta je pro výrobu tohoto receptu nejlepší) nebo čerstvou. Je skvělá na pleť, zlepšuje zrak a zpomaluje stárnutí. A jak na to: Půlku balení rozmixujte do hladka s půlkou banánu a půl hrnekm rostlinného mléka. Přidat můžete jakékoliv další ovoce. Dozdobte ovocem, oříšky, kokosem, chia semínky…

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Černá rýže s jogurtem a ovocem

Pokud máte rádi rýži na sladko, vyzkoušejte tuhle super zdravou černou rýži. Má antioxidační schopnosti, snižuje cholesterol a bojuje proti zánětům a alergiím. Dejte si ji třeba s kokosovým jogurtem, nebo ji uvařte v kokosovém mléce. Přidejte ovoce, semínka a oříšky.

Screen-Shot-2014-07-17-at-1.38.37-PM-e1405621905905

Ovocný salát

Všichni jistě známe ten nudný ovocný salát – banán, jablko, mandarinka. Tak na to zapomeňte a připravte si něco, co vás opravdu nakopne. Meloun vám dodá vodu, ananas zlepšuje trávení, jahody obsahují důležité vitamíny E a C. Zkuste přidat skvělou marakuju, která obsahuje spoustu vitamínů a také vápník, fosfor a železo. Ozdobte mátou.

Snímek obrazovky 2016-07-28 v 16.41.02