5 skvělých a jednoduchých makeup triků, které si zamilujete

/ Redakce

Když jde o dokonalý makeup, hodí se každá rada a každý nový trik. My se snažíme svoji techniku neustále vylepšovat a právě teď milujeme tyhle triky, které jsme odkoukaly od předních vizážistů.

1) Tvářenka není jen na tváře

Správný odstín růžové tvářenky dokáže rozzářit nejen tváře, ale také umí probudit oči a omladit vás. Jeden z oblíbených triků je dát trochu tvářenky na hranu nosu. Na místo, kde se v létě opálíte jako první. Obličej pak bude vypadat svěže a jako kdybyste se právě vrátila z procházky.

b0fb1bc5da8e937366d9b9dd241498da

2) Korektor pod makeup 

Pro co nejpřirozenější vzhled můžete vyzkoušet aplikovat nejdřív korektor, rozjasňovač a přes ně trochu makeupu na závěr. Váš obličej tak bude působit komplexněji a jakoby nenamalovaně. Zkrátka přirozeně. Pod makeup můžete dát i tvářenku, ta pak nebude působit tvrdě a krásně splyne se zbytkem makeupu.

3) Jelení lůj místo stínů a rozjasňovače

Když vám zrovna dojde váš oblíbený rozjasňovač, nebo prostě jenom budete chtít dát obličeji trochu života, zkuste použít oblíbený čistý jelení lůj. Naneste ho na víčka, lícní kosti, pod obočí a klidně i na špičku nosu (tam ale opatrně!). Rozjasnění je zaručené. Navíc to vypadá extrémně přirozeně. Rozjasňovat jde i bez třpytek.

4) Rty jako od malin

Pokud ráda dodáte svým rtům trochu barvy, ale nemáte ráda příliš výrazné rtěnky, zkuste techniku takzvaného stain, neboli obarvení. Pusu si namalujte rtěnkou, přesně tak, jako vždycky, nechte ji na rtech asi dvacet minut (stačí i jedna minuta, ale čím déle, tím lépe) a pak ji setřete. Rtům tak dodáte krásnou přirozenou barvu, která se nemaže a nemusíte si ji kontrolovat každých pět minut. Udržovat ji po celý den můžete pomocí tónovaného balzámu na rty (třeba Maybelline) nebo si na prst dejte trochu stejné rtěnky a do rtů ji jemně vťupkejte.

03fe1c83c4a45a23e998c4082e679a65

5) Nesmrtelné stíny

Jestli vám oční stíny nikdy nevydrží a hned se sesypou pod oko, nebo prostě zmizí, zkuste tenhle rychlý trik. Namočte štěteček na stíny vodou a naberte na ně stíny. Když se sypký stín smíchá s vodou, dostane krémovou texturu a na očním víčku mnohem lépe vydrží. Je ale důležité zmínit, že pokud máte špatně pigmentované a hrubě namleté stíny, jen tak něco je asi nezachrání. Když zainvestujete do těch kvalitních, díky triku s trochou vody s nimi už nic nehne.

Foto: Pinterest