-->

7 neustálých chyb, které děláme při aplikaci make-upu

/ Silva Arsenie

Kvalitní make-up je pouze jedním z faktorů bezchybného vzhledu. Jak docílit toho, aby naše pleť působila opravdu dokonale? Vyvarovat se nejčastějších chyb.

Nedostatečná hydratace

Není nic horšího, než vynechání hydratačního krému a následná aplikace make-upu. Ano, i majitelé mastné pleti by tento krok neměli vynechávat. Při nedostatečné, nebo dokonce nulové hydrataci totiž hrozí flekatění, mapy a zvýraznění pórů a vrásek.

79bdc7c46f624a06a49d2da20626afd9_th

Nevhodně zvolený make-up

Stejně tak jako hydratace je důležitý správný výběr make-upu. Pokud si stále nejste jistí, jaký typ pleti máte, nechte si poradit od odborníků. Detektor pleti najdete například v parfumeriích Sephora nebo v Esteé Lauder.

Nezapomínejte na podtón

Dokážete odhadnout svůj odstín pleti? Gratulujeme! Máte z poloviny vyhráno. Teď už vám jen chybí dobře zvolený podtón pleti. Ten si můžete zjistit třeba tady.

Bez báze ani krok

Dodržujete všechny výše uvedené kroky, máte kvalitní make-up, ale na tváři vám nevydrží víc jak dvě hodiny? Vyzkoušejte bázi! Dokonalý look vám vydrží bez problémů po celý den i noc.

2507d835b766e2473e3c229e2fe00292

Roční období

Být minimalistou je super a praktické, ale s jednou lahvičkou make-upu si po celý rok opravdu nevystačíte. Nejen kvůli měnícím se odstínům pleti, ale i kvůli její struktuře. Obecně platí, že v zimě volíme hutnější konzistence. V létě naopak saháme po těch lehčích, ideálně tekutých fluidech.

Nikdy ale nezapomínáme na SPF ! To platí pro všechna roční období.

Příliš pudrových produktů

Konturovací pudr, bronzer, fixační pudr, tvářenka a pudrový rozjasňovač. Pokud nepatříte mezi zastánce cakey make-upu, zvolněte. Tuhle sezónu se stejně nosí přirozeně dewi až glow pleť. Nebo alespoň vyměňte pudrové produkty za ty krémové.

NARS-JW-Anderson-Retouched-Select-4-750x1050

 

Pravidelná hygiena

Ucpané póry, vyrážka, nebo akné nemusí být vždy způsobeno make-upem. Mnohem častěji za to mohou málo vyprané kosmetické štetce, beauty blendery, nebo houbičky. Nepodceňujte proto jejich hygienu a čistěte je alespoň jednou týdně a samozřejmě se o ně s nikým nedělte. Nikdy a za žádných okolností!

 

foto: pinterest.com