Adam Kost pomyslně oblékl celou třídu internátní školy

/ Lenka Komrsková

Nadějný návrhář Adam Kost předvedl na Mercedes-Benz Prague Fashion Week svou novou kolekci. Modely pro sezonu podzim/zima 2018 jsme si vskutku zamilovali. Rozhodně se jednalo o jednoho z favoritů celého pražského fashion weeku.

Mládí spojuje

Adam Kost předvedl skutečně povedenou pánskou řadu se symbolickým názvem Co jsme my, byli jste i vy. Myšlenka tkví v mládí a dospívání. „Název kolekce zdůrazňuje propojení generací, mládí je to, co může napříč generacemi spojovat, protože každý byl jednou mladý,“ prozrazuje ideu kolekce talentovaný návrhář.

18 charakterů

Prvotní inspirace vzešla z anglických internátních škol a v každém outfitu má být patrný rozpor mezi kázní a svobodou, řádem a volností, přičemž 18 looků znázorňuje 18 charakterů v jedné třídě.  Kolekce je specifická mimo jiné kvalitou materiálů, technickou propracovaností, ale i siluetami, na než Kost kladl zvláštní důraz. „Podtématem kolekce je i otázka anonymity, kterou pomůžou vyjádřit různé siluety modelů,“ vysvětluje. „Součástí kolekce jsou například oversize kabáty symbolizující velkou míru anonymity, prostředek, jak se skrýt před světem a kontrastem jsou úzká saka, která naopak postavu zcela odkrývají,“ dodává designér.

Rebel bez příčiny

Šátky přes hlavu pak vyjadřují anonymitu a myšlenkově pochází ze rváčského prostředí. Rebelské outfity s basic pruhy jsme si naprosto zamilovali, najděte si své favority i vy. Prohlédněte si naši galerii.

Foto: MBPFW