Balíme kufry!

/ Redakce

I když jste zběhlé cestovatelky, jistě se potýkáte také s některými problémy, které balní kufrů přináší. Ať to je časová náročnost, nerozhodnost co si vzít/nevzít až nakonec po ubíjející přemýšlení, kam dát těch pět párů bot, které určitě musíte na svých cestách mít, ale zároveň zabírají přes polovinu vašeho kufru.

Naštěstí existuje pár “tajných balících triků”, které vám cestovní horečku zmírní na minimum tak, že budete moci vyjet do světa bez vrásek!

Trik na jemné náhrdelníky
Aby se vám jemné náhrdelníky nezamotaly, protáhněte řetízek slámkou. Takhle je zaručené, že náhrdelníky přepravíte bezpečně.

náhrdelníky
Naplňte boty
Schovejte do bot ponožky, krém či velké náramky. Zaručeně tak ušetříte místo a vleze se vám do kufru třeba vaše oblíbená kniha.

naplňte boty
Sprchovací čepice nejen do sprchy
Čepice poslouží k tomu, aby se vám ostatní oblečení neušpinilo od podrážek, a navíc budou boty pohromadě.

čepice do sprchy
Rolujte
Jeden z nejvynalézavějších triků na oblečení? Prostě neskládejte – ROLUJTE!

rolujte
Schovejte spodní prádlo do podprsenky
Kalhotky, brazilky, tanga, ale i plavky se vlezou do košíčků podprsenky.

do podprsenky
Tic Tak – Pinetky!
Pinetky se ztrácí asi stejně tak dobře jako švadlenám špendlíky. Proto si je uchovejte v krabičce od mentolek a jistě se vám už žádná jen tak nezatoulá.

pinetky
Jen potřebné množství…
Pokud víte, že odjíždíte jen na krátké období, rozhodně není třeba si brát celý noční krém či denní péči. Stačí si do kalíšků na kontaktní čočky dát jen potřebné množství.

malé množství

Foto: Pinterest; Soukromý archiv