Bezchybně svůdný úsměv rudých rtů

/ Kamila Písaříková

Zatím žádná jiná barva nevyvolává na rtech tolik jasných signálů jako červená. Barva svůdnosti, ženskosti i vášně sluší ve svých odstínech na rtech blondýnkám, brunetkám i zrzkám.

Rudé rty nosila Marilyn Monroe, svůj půvab jimi podtrhla i burleskní tanečnice Dita von Teese, patří k Zuzaně Stivínové stejně jako ke zpěvačce Gwen Stefani. Každá z těchto žen je jiný typ, červená barva na rtech jim však propůjčuje velkou dávku sexapealu, temperamentu a především ženskosti.

DITA VON TEESE attends the premiere of ''The Phantom of the Opera'' in Hamburg

Taková je totiž červená, zářivá barva lásky, krve i zralých třešní.  Je to barva životní síly, aktivity a úspěchu. Svůj půvab mají i její odstíny a že jich není málo-karmínová, malinová, purpurová, šalatová, třešňová či cihlová. A přesně i v takových si můžete vybrat svůj odstín rtěnky.

9f8fcc675f4b4b2714a6c5f8a8b2d682

 

A jak rty bezchybně nalíčit?

Ať již zvolíte jakýkoliv odstín, mějte na paměti, že červená je velmi výrazná barva, vyniknou při ní všechny nedostatky pleti, proto při líčení již nepoužívejte nic výraznějšího. Dejte si na čas a při líčení rtů buďte velmi pozorná, červené rty totiž neodpouští chybné nalíčení. Začněte tím, že rty připravíte pomoci jemného peelingu na to, aby byly krásně jemné. Poté naneste balzám na rty a nechte ho vstřebat. Když začnete s barvou, můžete si pomoct konturovací tužkou na rty a chybu neuděláte ani, když budete rtěnku nanášet štětečkem.

Jak sluší červené rty různých typům žen se můžete podívat v galerii.

678db7d938538ae0dc025169fed79a22

Foto: Zdroj Pinterest.com