Bokovka režiséra Hřebejka

/ Redakce

Říká se, že ve víně je pravda. Režisér Jan Hřebejk se ale nemusí obávat, jeho Bokovka má totiž k pikantnostem daleko. Spolu s několika kolegy založil tuto útulnou vinárnu již v roce 2006 a dosud je ji věrný.

Na začátku byla touha podělit se o svoji vášeň pro dobré víno s veřejností. A také možnost scházet se svými přáteli nad sklenkou dobrého vína, při jeho degustacích a oslavách všeho druhu. Následovala inspirace v podobě stejnojmenného amerického filmu Bokovka a nápad byl na světě.

Majitelé Bokovky jsou tvůrci ze světa filmu, fotografie a umění. Členové Wine Clubu Jan Bejšovec, Stanislav Diviš, Jan Hřebejk, Aleš Najbrt, David Ondříček a Tono Stano otevřeli svou vinárnu před sedmi lety.  Zaměřili se především na kvalitní vinný lístek.  Ochutnat tu můžete skvělý výběr evropských vín z oblastí, jako jsou Bordeaux, Burgundsko, Mosel či Toskánsko. Připraveny jsou pro vás také kvalitní vína z Moravy a z prosluněné Kalifornie, a tak si můžete být jistí, že vás hlava druhý den rozhodně bolet nebude. Vím to z vlastní zkušenosti.

K vínu vám sympatická a ochotná obsluha navíc nabídne i delikatesy v podobě pečlivě vybraných francouzských sýrů a lahodných italských uzenin. Osobně doporučuji Toskánský talíř a výběr kozích sýrů. Každý měsíc si navíc sami majitelé vypisují služby za barem. Může se tak stát, že vám víno bude nalévat Jan Hřebejk či Českým lvem nově oceněný režisér David Ondříček.

Vinárnu Bokovka najdete v centru Prahy nedaleko Národního Divadla v Pštrosově ulici. Označena je nenápadným logem kapky, které pro ni vytvořil Aleš Najbrt. V celém prostoru se nekouří, což je další velmi příjemný bonus pro milovníky vína.

Bokovka vás zkrátka nezklame. Je to místo, kde můžete prosedět celý večer a brzkou noc, místo, odkud se vám nebude chtít a na kterém brzy získáte závislost.

Foto: Archiv