Bottega Veneta: Design nastaven na vysokou laťku

/ Redakce

Doba se rychle mění a světové módní brandy s ní. Nestačí už jen předvést unikátní módní kolekce v rámci módních týdnů, je třeba nabídnout zákazníkům více.

Značka Bottega Veneta oznámila otevření specializovaného butiku bytového designu v Miláně. Tento nový butik je třetím v pořadí v Miláně a je první zcela věnovaný nábytku, osvětlení, stolní a bytové dekoraci. Za jeho designem nestojí nikdo jiný než kreativní ředitel Tomas Maier, který chce představit příběh, doručit luxus, ukázat řemeslo spolu s místní kulturou a historickou architekturou. V noblesním prostředí, které vyzařuje pohodlí a intimitu luxusního domu, najdete sbírky organizované v sériích živých obrazů, návrhy různých jídelen, obývací pokojů či ložnic.

Bottega Veneta - Via Borgospesso Home Boutique img11

K pozoruhodným konstrukčním prvkům patří dvojité skleněné dveře s leštěnou kovovou rukojetí a tradičně omítnuté. Tyto moderní prvky hrají výrazně proti historickému paláci, ale stoupající kazetové stropy a pozoruhodné fresky od mistrů z 18. století Carlo Innocenzo Carlone a Giovanni Battista Tiepolo ctí a vzdávají holt kráse tohoto místa.

Bottega Veneta - Via Borgospesso Home Boutique img17

Nový butik představuje závazek brandu Bottega Veneta na své bytové kolekce, které vznikly z jedné lavice navržené Tomasem Maierem. “Home kolekce Bottega Veneta jsou určeny pro ty, kteří ocení kvalitu luxusního bytového zařízení s perfektním řemeslným zpracováním z těch nejkvalitnějších materiálů,“ říká Tomas Maier a dodává. „V centru Milána jsem chtěl vytvořit intimní, diskrétní cíl pro klienty, kteří se chtějí ponořit do italského umění de vivre z Bottega Veneta. “

Bottega Veneta - Via Borgospesso Home Boutique img08

Foto: Archiv firem