Bouchra Jarrar obsadila kreativní křeslo Lanvin

/ Redakce

Po odchodu Albera Elbaze z módního domu Lanvin v říjnu minulého roku jsme dlouze nevěděli, kdo jej vystřídá na pozici kreativního ředitele. Po pár měsících se ovšem dostala novinka na povrch a my se nemůžeme jinak, než těšit na novou kolekci v podání zbrusu nové kreativní ředitelky Bouchra Jarrar!

Rodilá Francouzka byla na místo kreativní ředitelky jmenována po několika dnech Pařížského módního týdne, na kterém se spustila lavina o jejím možném nástupu do módního domu Lanvin. Přebírá tak na sebe zodpovědnost po Alberovi za dámskou kolekci, která bude v jejím podání alespoň tak kouzelná jako za bývalého kreativního ředitele. Nicméně, v Lanvin si pět a čtyřiceti letou designérku nevybrali jen tak náhodou. Francouzská móda jí po práci v módních domech Balenciaga, Jean Paul Gaultier a Lacroix není cizí. V roce 2010 navíc spustila vlastní značku Bouchra Jarrar, jejíž kolekci předvádí jednou ročně na Pařížském módním týdnu. A od roku 2013 je dokonce oficiální členkou francouzské federace haute couture.

bouchra-jarrar

“Je mi ctí mít možnost nechat značku Lanvin zářit moji zásluhou,” říká designérka, za jejichž výtvory stojí pořádná dávka zručnosti a letitého know-how. “Vstup do tohoto módního domu mi umožní tvořit v mnohem širším konceptu a nechá moji kreativitu dále rozvíjet. Chci Lanvin přinést módu plnou harmonie a trendů určenou ženám současnosti,” dodala.

Jarrar má minimalistický styl vyznačující se pozorností na kvalitní střih a tkaniny. Nicméně nepohrdá inspirací z “módy z ulice”  a  je oceňována pro elegantně-sportovní módu. Do značné míry se také inspiruje módou padesátých a šedesátých let a designéry jako Cristóbal Balenciaga a Coco Chanel, se svými čistými a jednoduchými liniemi.

CEO maison Lanvin, Miche’le Huiban, navíc k nově příchozí designérce dodala: Bouchra Jarrar je talentovaná, kreativní a inspirativní žena, jako málokterá. Pro pozici kreativní ředitelky Lanvin se jevila jako nejlepší adeptka. Její nadčasový styl je v souladu se stylem a konceptem našeho módního domu, který  založila Jeanne Lanvin již před více než sto lety. Její talent, stejně jako znalost střihů a materiálů bude pro maison Lanvin neskutečným přínosem. Dodá domu závan svěžesti a modernosti, přičemž bude přirozeně respektovat ducha pařížského couture domu, jehož symbolem je francouzská elegance.” 

Foto: Facebook.com/Lanvin