Cestujte po světě v ten správný čas. Přečtěte si naše triky

/ Redakce

Možná jste se už stačili dozvědět některé cestovatelské mýty: Úterý je nejlepší den, kdy si zakoupit letenku. Středa je nejlepší den letu. Leden je nejlevnější měsíc, kdy můžete cestovat. Všechny z nich jsou do určité míry pravdivé, ale také dost relativní. Nicméně podle několika cestovatelských servrů se dá skvěle určit, kdy můžete procestovat svět za co nejmenší obnos! Kdy a kam tedy cestovat?

LEDEN, Los Angeles

Proč LA: V tomto období můžete ušetřit až 33% za hotel, například za čtyřhvězdičkový pokoj zaplatíte okolo $212 za noc. Nejnižší cena za celý rok! A co zbylé peníze? Casina a butiky čekají!

los-angeles-dest1215

ÚNOR, Hong Kong, Honolulu

Proč Hong Kong: Nejsou to jen hotely, které jsou v únoru v Hongkongu levnější. Je to také vrchol slevové sezóny, kdy si milovníci nákupů jistě zajásají, zato milovníci kultury mohou navštívit Spring Lantern Festival, nebo slavit s Číňany Čínský Nový Rok v tradičním stylu. Za čtyřhvězdičkový hotel za noc zaplatíte v průměru 125$.

Proč Honolulu: Havaj dosahuje nejvyšších cen na Nový rok, nicméně o měsíc později, na Valentýna, se toto ultra romantické místo nabízí za překvapivě dobré ceny. Maximalizujte své úspory tím, že přiletíte na ostrov v prvním týdnu v měsíci, kdy jsou ceny vůbec nejlepší.winter-honolulu

BŘEZEN, Buenos Aires

Proč Buenos Aires: Za horkým tropickým počasím příliš nepoletíte, nicméně podnebí bude bohatě stačit na prozkoumání památek a dlouhých příjemných procházek. Navíc ve čtyřhvězdičkovém ubytování se vyspíte za pouhých $55 (ANO, opravdu!), což musíte uznat, i za dlouhý let opravdu stojí.

National Cabildo Facade at “Plaza de Mayo” (May Square) at twilight, Buenos Aires, Argentina

DUBEN, Kodaň

Proč Kodaň: Rušné turistické sezóny začínají v Kodani od května do října. Proto je dobré předejít těmto měsícům! Malé a kouzelné město si opravdu zamilujete. Návštěvou v dubnu ušetříte až 38% na pokoji, aniž byste se museli příliš zabývat skandinávskými krátkými dny a nebezpečně chladnými teplotami.

stark-QUOTE1215

KVĚTEN, Londýn

Proč Londýn: Jistě, je to jedno z hlavních měst světa, což znamená že moc výhod na letenky v průběhu roku neseženete, zato hotely najdete za výhodné ceny právě v květnu. Průměrná sazba za týden v hotelu je 216$.

Big Ben and red double-decker bus, London

ČERVEN: Peking

Proč Peking: Červnové počasí v Pekingu je mírné, sezóna teprve začíná a nejsou v plánu žádné místní dovolené, což znamená, že se vyhnete místním turistům. Pokud vycestujete právě sem, můžete očekávat, že zaplatíte za noc ve čtyřhvězdičkovém hotelu 80$! 

The Great Wall of China near Beijing China

ČERVENEC, Sydney

Proč Sydney: Tím, že zamíříte do Sydney v polovině našeho léta znamená, že se vyhnete ultra horkých dnům. Navíc ušetříte až 44% z cen ze špičky sezóny!! Nenechte se odlákat myšlenkou zimy v červenci, teploty se v tomto období pohybují tak či tak okolo 17 stupňů. 

The Sydney Opera House with downtown Sydney at sunset.

SRPEN, Berlín

Proč Berlín: Centrální město Evropy nabízí dobré ceny hotelů celoročně. Jistě si zamilujete Hotel Zoo: designový hotel s prostornými a cenově dostupných apartmány vedle berlínské zoologické zahrady! Nicméně v srpnu ušetřite za ubytování nejvíc!  Sazba za noc se pohybuje okolo 100$.

Brandenburg gate at sunset

ZÁŘÍ, Řím

Proč Řím: Neexistuje žádný čas roku, kdy byste neměli navštívit pohádkový Řím. Nicméně září je nejlepší hlavně díky tomu, že mnozí Evropané navštíví město srpnu (kdy mají Italové ještě k tomu dovolené!). Konec sezóny je na cenách znát, za noc v čtyřhvězdičkovém hotelu zaplatíte okolo 131$.

Piazza Venezia, Rome Italy. Image shot 2006. Exact date unknown.

ŘÍJEN, Kapské Město

Proč Kapské Město: Pokud je pozorování velryb vašim snem, poté neváhejte zbalit bagáž a vypravit se právě sem. Cesta v říjnu je k tomu jako načasovaná! Navíc hotel vás nebude stát v průměru více než 80$ za noc.

wbcities0715-cape-town

LISTOPAD, Rio de Janeiro

Proč Rio de Janeiro: Pokud toužíte navštívit Rio, je pravděpodobné, že si chcete také vychutnat pláž Copacabana. V listopadu jsou teploty tak akorát okolo 26 stupňů. Nejdražší sezóna je hlavně konec prosince, kdy jsou ceny až o 37% vyšší.

rio-de-janiero-WTG0116

PROSINEC, Frankfurt

Proč Frankfurt: První dva týdny v prosinci jsou správný čas návštěvy kouzelného Frankfurtu, který překypuje vánočními trhy a tematickými výlohami. Paradoxně jsou ceny hotelů nejlevnější, naleznete ubytování až o 56% levněji než v sezónní špičce. Se čtyřhvězdičkovým pokojem se vejdete do ceny 112$ za noc.

Justitia, Fountain of Justice, Restaurants, Cafes,  Roemerberg Frankfurt Germany

Zdroj: Travelandleisure.com