Chanel: Velká módní party

/ Redakce

Včera se v Paříži v Grand Palais konala velkolepá módní party v režii Karla Lagerfelda. Ten světu představil kolekci Chanel pro příští jaro a léto.

Karl přivítal své hosty na výstavě, která již od vchodu vzpomínala na historii a ikony značky Chanel a to v podobě uměleckých děl. Nechyběla ikonická vůně Chanel No.5 v podobě robota, logo Chanel sestavené z flakonů téhož parfému nebo sprcha vyrobena z řetízků typických pro Chanel kabelky. Byla to přehlídka kreativity, která ctí stále obdivovanou Coco Chanel.

Samotnou módní přehlídku nemohl odstartovat nikdo jiný než krásná Cara Delevingne, které Karl zcela propadl. Nechyběla ani další světová jména jako Sam Rollinson nebo Miranda Kerr. Všechny modelky se objevily v parukách stejného střihu jen rozdílných barev. Caru bylo tedy trochu obtížné rozpoznat, ale to jen na první pohled. Vizážisté si opět velmi kreativně pohráli s líčením očí, které hrály hlavní roli. Samotná kolekce byla rovněž vzpomínkou na stále ne docela probádanou Coco Chanel. Nechyběly tvídové kostýmky, šaty a samozřejmě perly, které Karl tentokrát pojal trochu jinak než jako klasický řetěz, který milovala Coco. Vznikl tak nádherný a velmi jednoduchý šperk připomínající sluchátka, kterým dominují dvě velké perly. Ani v této kolekci nechybí průsvitné materiály, které budou očividně v příští sezoně hrát dominantní roli.

Kolekce se nese v klasických barvách. Nechybí tradiční černobílá kombinace, odstíny růžové a šedé. Karl si různě pohrával se střihem v horních partiích, který nese společný bod v podobě lehce nebo více odhaleného ramene. Tím modelům dodává jiskru sex-appealu, který značka Chanel často postrádá. I Karl si zahrál na umělce a to při hře s látkou připomínající barevnou paletu, kterou kombinuje s klasickou krajkou. Z mého pohledu to však není příliš zdařilé umělecké dílo, které fanynky této značky ocení. Nicméně k této party, výstavě i samotné přehlídce to „sedlo“. Zda tyto modely budeme obdivovat i v ulicích či na celebritách není tak úplně jisté. Co však nelze přehlédnout a dostatečně docenit jsou překrásné botky, do kterých Karl navíc zakomponoval vyšší vlněné ponožky, neustále kritizované, ale v tomto případě vydařené.

Celá kolekce v sobě skrývá podpis a odkaz Coco Chanel, kterému Karl Lagerfeld dodal moderní vzhled.

Foto: Chanel-news.com