Chateau Mcely očima šéfredaktorky

/ Redakce

Občas člověk musí na chvíli zpomalit svůj denní rytmus, děti svěřit do péče babiček a relaxovat. Doma to však málokdy jde. V každém koutě na vás číhá nesplněný úkol, který během týdne s výmluvou časové tísně odkládáte.

Na doporučení jsem si tedy vyrazila mimo domov a strávila společně s manželem víkend v Chateau Mcely. Není to žádná velká neznámá. Na Iconiqu bylo napsáno již mnoho, ale osobní poznání je vždy jednoduše jiné. Na cestu jsem si vzala fotoaparát Canon EOS 100D, abych vám mohla zámek představit vlastním pohledem a příruční kufřík, který se později zdál být až příliš malý.

IMG_0316

Páteční večer začal mimořádně přátelským přijetím hned u hlavního vchodu do zámku. Na počátku jsme obdrželi teplý mokrý ručník pro osvěžení a poté nenucenou přednášku o samotném prostředí. O zavazadla se samozřejmě vůbec nestaráte. Necháte se unášet na obláčku absolutní péče, která zdá se hned tak neskončí. Při obchůzce na vás padne naprostý klid, se kterým si nejdříve nevíte rady a poté mu zcela propadnete. Z každého rohu na vás dýchne omamná vůně bylin a květů, které navíc zkrášlují svými barvami téměř každý stůl. Takže začátek víkendu proběhl lépe, než jsem upřímně čekala. Moc věcí už mě nedostane do kolen, ale procházka zámkem Mcely to dokázala.

IMG_0323

Sobotní ráno nás přivítalo sluncem a překrásným počasím, které nás okamžitě po snídani vyhnalo ven do přilehlé zahrady, která sice kvetla zatím skromně, ale dle všeho za pár týdnů bude v plném rozpuku. Já se však s bílou magnolií a záhony rozkvetlých narcisů docela spokojila a nasála atmosféru jara, které ještě týden předtím připomínalo zasněženou zimu. Mé první kroky vedly do vířivky, ve které si dopřejete skutečný relax a pohodu, které vás natolik unaví, že se po chvíli přesunete o pár metrů k jezírku na lehátko, kde vám začne být všechno úplně jedno. Pokud někdo hledá okamžik říci si, že život je krásný a stojí za to, pak na tomto lehátku pod širým nebem si to rozhodně uvědomí. Doporučuji jako lék, který by psychiatři mohli předepisovat svým pacientům trpící depresemi, namísto pilulek.

IMG_0284
Pokud toužíte po dalším rozmazlování, pak si vyberte z různých procedur, masáží nebo si večer nechte na svém pokoji připravit bylinnou lázeň a v absolutním soukromí za plápolání svíček, si ji vychutnejte. Já dala přednost jízdnímu kolu, které bylo svým designem“ iconiqky“ stylové.

IMG_0317

Při procházce anglickým parkem o rozloze pěti hektarů jsem přemýšlela o tom, zda by se tu líbilo i mým dětem. Je to zvláštní, ale tohle není místo jen pro zamilované, ale až nečekaně přívětivé pro rodiny s dětmi. Ten víkend jich tu bylo více než dost včetně několik miminek. Bála jsem se momentu, kdy prokleju celý svět, že před dětským pláčem snad už nikdy nikam neuteču, ale žádný jsem neslyšela. I děti tady zapomenou na vztekání, nadmutá bříška a zásady posledního slova. Jsou krotcí jako beránci a personál o ně pečuje jako o skutečné královské výsosti a tím vytvořit maximálně příjemný zážitek pro nás všechny.

IMG_0290

Do mnoha míst svého syna trpícího PAS nevozím, ale sem vyrazit s ním jednoduše musím. Stačí prý předem zaslat seznam toho, co můj syn jí, co mu vadí, co preferuje a vše bude připraveno tak, aby se cítil chtěný, respektovaný a naprosto spokojený. Co víc, si já můžu přát. Snad už jen brzký termín, kdy naše rodina vyrazí do Mcel najít optimismus, který často tolik hledáme.

IMG_0320

Ale abych nezapomněla na jídlo, které pro mě není nikterak podstatné, ale k životu a dokonalému zážitku neodmyslitelně patří. Místní restaurace Piano Nobile, která byla vyhlášena nejlepší restaurací roku 2014, servírují usměvaví a stále dobře naložení číšníci a servírky sezónní a la carte menu s použitím nejkvalitnějších vybraných surovin od místních dodavatelů. Pokud cokoli nejíte, vždy najdete s kuchařem cestu, jak uspokojit vaše chutě i nároky. Navíc vám k jídlu bude hrát živá hudba v podobě klavíru, která vám nechá zapomenout na všechny diety a zásady s jídlem spojené. A tím se na samém konci dostávám k onomu nečekaně malému kufříku, do kterého se nevešel ani manželův oblek či koktejlové šaty Tara Jarmon. Nějak jsem nedomyslela, že víkend bez dětí neznamená jen džíny, tričko a conversky. Tady se do obleků a kravat oblékají i malí kluci, když jdou k večeři, takže tento víkend jsem jako šéfredaktorka on-line módního magazínu naprosto selhala.

IMG_0322

Takže příště na víkend jedině s počtem kufrů, které si brala Sarah Jessica Parker jako Carrie Bradshaw do Paříže:-)).

Foto: Michaela Hošková by Canon EOS 100D