CHATTY: Kolekce z dalekého severu

/ Redakce

Duo návrhářek Radka Sirková a Anna Tušková tvořící pod značkou Chatty představilo zimní limitovanou kolekci Winter 2014/15.

Inspiraci pro svou tvorbu autorky našly až daleko na severu – v Kanadě a Grónsku – v oblékání, kultuře a písmu domorodých Inuitů. Dovedlo je k nim hledání původu oblíbené parky.

CHATTY12767b

V kolekci zemité barevnosti se mísí prvky tradičního etnického oblékání s moderní krejčovinou a městskou elegancí. Kolekcí prostupuje prvek výraznějšího dezénu jemně rozpité kostky v malinovo-vínové barvě, jinak převládá hnědá, béžová a šedá. Nechybí čitelný rukopis značky CHATTY – promyšlenost detailů, preciznosti střihů a dokonalé zpracování.

CHATTY12771b

Inspirace severským etnikem je patrná v použití třásní a umělých kožešin, které prostupují celou kolekcí. Nejvýraznějšími kusy jsou bezesporu nepromokavá parka nebo kabát z hrubé pleteniny zpracovaný jako by šlo o tkaninu, a proto nositelný i v lokálním vlhkém zimním počasí. V kolekci nechybí ani pro CHATTY typické mikiny a šátky.

CHATTY12779b

„Na celé kolekci nás mimořádně bavila cesta do neznáma – za etnikem, které v moderní civilizaci spíše jen přežívá. Je vždy úžasné zkoumat, jak se původní obyvatelé této planety vyrovnávali s klimatickými podmínkami a jak dokázali naprosto dokonale využívat přírodní zdroje a materiály“, komentuje inspiraci kolekce jedna z autorek Radka Sirková.

Foto: Archiv firem