Chloé a kolekce plná dědictví

/ Redakce

Když egyptská rodačka Gaby Aghion (*1921) založila módní dům Chloé v Paříži v roce 1952, postrčila módu do naprosto nové éry luxusních a zároveň běžně nositelných modelů. Právě spojení ready-to-wear, které se používá dodnes, je spojováno prý právě se samotnou Gaby.

Vždy lpěla na zachování důrazu na inovace a vitalitu. Tyto zásady se snažili ctít všichni následující kreativní ředitelé společnosti Chloé, kterých se vystřídalo za ta léta poměrně hodně. V 70. letech jím byl například fenomenální Karl Lagerfeld, následovala ho tehdy mladá a začínající Stella McCartney, poté Phoebe Philo, Hannah MacGibbon a v současnosti styl značky udává kreativní ředitelka Clare Waight Keller.

Na počest úctyhodného 60. výročí od založení tohoto francouzského módního domu byla vytvořena speciální kolekce skládající se z 16 ikonických modelů – šatů, kabátů, triček, kabelek, obalů na fotoaparáty i obuvi. Samozřejmě v ní objevíte kousky, které jsou známé již z doby předchozí a jsou tak odkazem významných hvězd pracujících pro Chloé.

K dostání jsou tak opětovně slavné černé šaty s průstřihy kolem pasu a vyobrazenou zlatou kytarou od Karla Lagerfelda z kolekce jaro/léto 1983, volnočasové tričko s ananasem jako vzpomínka na Stellu McCartney a její kolekci jaro/léto 2001 či tělovou blůzku s dlouhými rukávy typickou pro tvorbu zmiňované zakladatelky Gaby Aghion.

Veškeré dědictví v mnoha odlišných barvách je nově k dostání v internetovém obchodě Net-a-porter.com a také v obchodním domě Barneys v New Yorku.

Foto: Facebook.com – BarneysNY, Chloé