Co dělat, aby vám co nejrychleji narostly vlasy?

/ Redakce

Špatný sestřih, špatná barva, špatná délka. Tyhle problémy známe asi všechny. Když se vám něco podobného stane, jediné, co si přejete je, aby vám vlasy zase co nejrychleji narostly. Jak na to? Máme pr vás tipy, díky kterým budete mít dlouhou hřívu raz dva.

1) Dusting

Neboli oprašování je technika, díky které se zbavíte jen těch nejsušších a roztřepených konečků. Známé pravidlo, že aby vám vlasy co nejrychleji narostly, musí se nejprve zkrátit, je totiž podle mnohých nesmysl. Pokud vlasy zkrátíte, budou prostě kratší, rychlost jejich růstu tak rozhodně nepodpoříte. Stačí si vzít nůžky a vlasy rozdělit na prameny. Ustřihněte si pouze ty konečky, které budou roztřepené, zbylé vlasy nechte, jsou zdravé a není třeba je zkracovat. Vlasy tak “oprášíte”, ale nezměníte jejich délku. Nutné zastřihávání konečků každé dva měsíce je holý nesmysl.

vlasy1
2) Masky

Kondicionéry jsou fajn, ale masky jsou mnohem účinnější, koncentrovanější a pro vlasy prospěšnější. Zapomeňte tedy na kondicionéry a používejte masku při každém mytí. Dodáte tak vlasům vše, co potřebují. Uvidíte, že porostou jako z vody a ještě se budou krásně lesknout.

vlasy5

3) Pozor na gumičky

Také máte ve zvyku vlasy vázat do rozcuchaných drdolů? Prostě je vezmete, stočíte a zachytíte gumičkou? Tak s tím rychle přestaňte! Vlasy tak lámete a ničíte. Dejte si pozor, aby vlasy pod gumičkou nebyly zmuchlané a zacuchané, to jim vůbec neprospívá. A pomoci svým vlasům můžete i volbou správné gumičky. Na ven sice není moc vhodná, ale zkuste starou dobrou velkou gumičku, například saténovou nebo sametovou. Skvělé jsou také gumičky ze silonek. Naše redaktorka Silva na ně přísahá a její vlasy jsou toho důkazem.

vlasy3

4) Oleje a výživa

Před mytím vlasů si dejte do konečků tochu oleje, abyste zabránili jejich vysoušení. Skvělé také je, když budete používat suché oleje i po umytí, jak do vlhkých, tak do suchých vlasů. To, co totiž vlasům často chybí, je právě výživa v koncích vlasu. Co se šamponů týče, kupujte si jen ty hydratační. Opravdu, vlasům většinou chybí voda, takže hydratační šampony jsou to pravé.

vlasy4

Fotky: Pinterest