Co se stalo s instagramovým účtem YSL po příchodu nového kreativního ředitele?

/ Redakce

O Saint Laurent se minulý týden hodně psalo. Tento módní dům zažil odchod kreativního ředitele Hediho Slimana. A následovně rychlý nástup jeho zástupce – Antonia Vacarella. S příchodem Antonia příchází také menší posprask na sociálních sítích značky. Co se na instagramovém profilu Saint Laurent stalo?

Po příchodu nového kreativního ředitele Antonia Vaccarella přišel i nový instagramový účet značky Yves Saint Laurent. A to doslova! Značka se rozhodla udělat první velký krok a to smazat veškeré dosavadní příspěvky a uveřejnila pouze černobílý portrét nového kreativního ředitele Antonia Vaccarella.

Tento krok s sebou nesl však velkou vlnu negací a velký pokles followerů. Fanoušci Hediho Slimana, kteří jsou stále ještě otřeseni z jeho odchodu jsou toho názoru, že je to k Slimanovi velká neúcta vzheldem k tomu, co vše pro značku udělal.

Snímek obrazovky 2016-04-11 v 19.32.36

Otázkou zůstává, proč to značka udělala. Mělo to být pouze symbolické naznačení toho, že Yves Saint Laurent začíná novou kapitolu? Nebo chtěl pouze Vaccarello dát prohlášení o tom, že přišel do toho módního domu? Další spekulace také nabízí tu možnost, že o smazání fotek požádal sám Hedi Slimane.

Pokud vám budou fotky Hediho tvorby chybět, můžete si je prohlédnout na jeho novém profilu https://www.instagram.com/hedislimaneworld/ . Tam naleznete jeho kompletní tvorbu.

Ať už má tento čin jakýkoliv důvod, bude zřejmě mít Antonio Vaccarello hodně práce s tím, aby lidem dokázal, že je pro značku přínosem. Fanoušci YSL se teď rozdělili na dva tábory. Team Slimane x Team Vaccarello. A komu fandíte vy?