Beauty tip: Curaloe, příběh Aloe Vera z Karibiku

/ Redakce

Pod teplým karibským sluncem na ostrově Curacao rostou statisíce rostlin Aloe Vera, čekající na ruční sklizeň, aby byly použity jako surovina na výrobu moderních unikátních a vysoce účinných produktů Curaloe. Už i dávné civilizace znaly léčivé a kosmetické účinky Aloe Vera. Dle dochovaných hliněných tabulek pochází první zprávy o aloe již z od doby před více jak 2000 lety. Aloe Vera Barbadensis má své nezastupitelné místo nejen v moderním kosmetickém průmyslu i dnes.

V roce 2002 založily na idylickém ostrově Curacao firmy Ecocity Projects a nizozemská farmaceutická společnost BioClin společný podnik pod názvem Curaloe. Byla spuštěna první zkušební výroba a vývoj kosmetických výrobků čistě na bázi vysoké koncentrace za studena lisované šťávy z Aloe Vera té nejvyšší kvality, což se stalo hlavní filozofií značky Curaloe. Produktová řada byla rozšířena o účinné doplňky stravy a na dalších inovacích a vylepšeních se v laboratořích neustále pracuje. Posledním výsledkem byla řada 100% Aloe Vera šťáv obohacená o speciálně namíchané výtažky z bylin pro zvýšení léčivých vlastností jako je podpora imunity, zažívání, kardiovaskulární činnost nebo podpora zdravé hladiny cukru v krvi.

K výrobě se používají speciálně navržené a patentované stroje, které v gelu z Aloe Vera nepoškozují více jak 200 bioaktivních látek. Proto je možné zaručit vynikající kvalitu a účinnost u každé vyrobené dávky. Manufaktura Curaloe je plně ekologická využívající solární energii a pěstitelské postupy vyhýbající se chemickým hnojivům. Aby se rostlina nezničila, sklízí se z ní ručně pouze tři až čtyři listy. Zbytky rostlin jsou po slisování aloe gelu zkompostovány a použity jako přírodní hnojivo.

Unikátní výrobní procesy umožňují Curaloe jít jinou cestou, než většina kosmetických továren, které zpracovávají aloe v podobě sušeného koncentrovaného prášku v kombinaci s vodou. Ekologická manufaktura umožňuje v celém výrobním procesu vynechat použití prášku a zpracovávat čistou a čerstvou surovinu Aloe Vera ve formě gelu okamžitě, na výrobu všech produktů. Ve složení všech produktů tak Curaloe „nahrazuje“ vodu přírodním aloe gelem, což zajistí, že všechny vitamíny a minerály jsou zachovány a kosmetika i doplňky stravy obsahuje nejčistší organickou surovinu.

Jak se Curaloe dostalo do Čech?

Vše začalo svatební cestou novomanželů Hanky a Ondry na úžasný karibský ostrov Curacao, který je součástí Nizozemských Antil a nachází se přibližně 65 km od břehů Venezuely. Nadchnul je kouzelným malým přístavním velkoměstem Willemstadu s vibrujícími plážovými bary, pobřežní barevnou zástavbou, která je památkou UNESCO a zastávkou karibských plaveb zaoceánských lodí, přes úchvatný přírodní park s vyhaslou sopkou Christoffel Peak až po téměř prázdné idylické pláže na západní části ostrova s až neuvěřitelně průzračnou tyrkysovou vodou. Pod hladinou na vás čeká opravdové akvárium.

Při objevování samotného ostrova náhodou navštívili ekologickou manufakturu Curaloe s rozsáhlou plantáží Aloe Vera. Nejdřív Curaloe, pomohlo od spálení karibským sluncem, následně od oparů a nakonec vyřešily i Hančin problém s pigmentovými skvrnami. Na základě těchto zkušeností Curaloe výrobky posloužily i jako suvenýry pro sebe, příbuzné a přátele. Nadšení okolí i jich samotných jim dodalo odvahy se pustit do podnikání jako Curaloe dovozci, i když oba dva jsou jinak plně vytíženi jako zaměstnanci zahraničních IT firem.

A tak se začala cesta z Karibiku do Čech a na Slovensko. Dva “ajťáci” svým nadšením, obchodními i marketingovými zkušenostmi přesvědčili management tým Ecocity a získali výhradní distribuci pro ČR a SR. Jako v každém podnikání bylo potřeba se poprat s počátečními obtížemi i chybami. Dnes je na trhu mnoho výrobků mající “aloe” uvedeno v obsahu a proto není jednoduché s prosadit i po marketingové stránce. Naštěstí Curaloe je natolik účinná a kvalitní značka, že si stihla i jako novinka, získat příznivce u zákazníků, ale taky mezi blogerkami a kosmetickými redaktorkami.

Jen velmi málo výrobků s Aloe Vera se vyrábí přímo tam, kde se pěstuje, tak jako je tomu u Curaloe. Proč je to důležité? Při výrobě se ve výrobcích zachová co nejvíce cenných látek, které se v aloe vyskytují. Na výrobcích je vždy uveden obsah Aloe Vera a to ve velmi vysokých úrovních – u kosmetiky až 95 %, u doplňků stravy 100%. Kosmetika Curaloe neobsahuje vodu jako ingredienci na rozdíl od většiny kosmetiky na trhu. Za studena lisovaná šťáva z Aloe Vera rostlin je základní ingrediencí všech výrobků.

Vysoce kvalitní zdrojové suroviny dělají kosmetiku velmi účinnou nejen z hlediska krásy, ale i pro osoby s dermatologickými problémy. To samé platí u doplňků stravy, které mají vynikající ohlas při podpoře imunity, řešení zažívacích potížích, u diabetiků nebo u osob řešící kardiovaskulární obtíže.

I přes výjimečnou kvalitu jsou produkty cenově dostupné. Kosmetika Curaloe se netestuje na zvířatech a neobsahuje parabeny. Manufaktura Curaloe na ostrově Curacao je plně ekologická, využívá solární energie, pěstitelské postupy se vyhýbají chemickým hnojivům a dodržují zásady udržitelného a ekologického zemědělství.