Barbora Divínová / Nová róba

Ateliér Nová róba Barbory Divínové funguje od roku 2007 a najdete ho v Brně. Do Prahy přijede tato návrhářka se svoji kolekcí plnou sytých barev, výrazných detailů a samozřejmě i kvalitního zpracování.

Monika Drápalová / Modrá

Vítězka ceny Czech Grand Design z roku 2008, Monika Drápalová, založila svoji značku Modrá v roce 1998. Tato česká návrhářka právě vystavuje své modely v Paříži v rámci MODE.CZ, poslední kolekci prezentovala na jarním Designblok Premier Fashion Week. Právě tam sklidila velký úspěch díky své pohodlnosti a originálnímu zpracování džínoviny.

Šárka Šišková

Šárka Šišková se prý při tvorbě nechává vést intuicí. Žije a tvoří ve Zlíně, své kolekce předváděla i v New Yorku a nyní se chystá na červnový Grace’n’Glamour. Ve svých kolekcích často zpracovává velké objemy, hraje si s řasením i nabíráním.

Ivana Follová / if…

Ivana Follová je již na českém trhu dlouhou dobu a její ateliér je oblíbeným místem všech stálých zákaznic. Značka if… využívá vlastnoručně barvené hedvábí a hraje si se siluetami i barvami.

Lenka Kohoutová / Cockerel

Stejně jako Monika Drápalová, i Lenka Kohoutová prezentovala svoji nejnovější kolekci na jarním Designblok Premier Fashion Week. Její barevné komplety oslnily detailními technologickými momenty, mladistvostí a variabilitou. Cockerel není žádnou starou zavedenou značkou, přesto má práce Lenky Kohoutové velký potenciál.

Pavel Ivančic / MUSET

Dalším z pravidelných účastníků Designbloku je mladý profesor na pražské VŠUP Pavel Ivančic, který vede značku MUSET. Na jarním „Premieru“ ukázal publiku hned několik univerzálních základních pánských modelů. Stejně jako pro muže, kvalitní základy šatníku ušil Pavel Ivančic i pro ženy.

Ukázky práce všech vyjmenovaných návrhářů si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Foto: Archiv návrhářů; Gábina Slaninková